Windows 10 Pil Tüketimini Azaltma

Windows 10 nasıl yüklenirHer yeni işletim sisteminin olduğu gibi Windows 10 hatalarının da bulunduğunu biliyoruz. Ve Windows 10 hataları arasında en dikkat çekenlerden birinin de, pil tüketimi, veya şarj tüketimi olduğunu belirtmeliyiz. Windows 10 pil tüketimi, her yeni işletim sisteminde görülen şarj tüketiminden biraz da farklı, ve daha ciddi bir şekilde karşımıza çıkıyor… Peki Windows 10 hataları arasında ciddi yer edinen şarj tüketiminin nedeni; ve çözümü ne olabilir?

Genel olarak pil tüketimine ilişkin nedenlerin her birini, Windows 10 için de gözden geçirmelisiniz; ve bu nedenlerin her birini ortadan kaldırmalısınız, ancak, bilgisayarınız Windows 7; ya da Windows 8 işletim sistemini kullanırken, siz onu Windows 10’a güncelledi iseniz, pil tüketiminin nedeni sizin için biraz daha farklı olabilir…

Bilgisayarınızda bulunan sürücülerin, Windows 10 için yeni güncellemeleri bulunuyor olabilir. Siz farkına varmadan, bu güncellemeler arka planda bilgisayarınıza indiriliyor olabilir. Bu sırada, hem dahili hafızanızda bir takım problemler yaşarsınız, hem de bilgisayarınız çok iş yaptığından dolayı, pil tüketimi Windows 10 hataları arasında ciddi bir yer edinir.

Bu durumun, hem dizüstü bilgisayar, hem de tabletler için geçerli olduğunu belirtmeden geçmememiz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Vodafone 3GS iPhone Kampanyası Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde iPhone, Red ve Vodafone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.