Windows 10 Sıfırlama

Windows 10 hızlandırmaWindows’un en yeni işletim sistemi olan Windows 10, birkaç ay önce tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmaya başlandı. Birçok kullanıcı da bu yeni işletim sistemine geçerek kullanmaya başladı. Bazıları gayet memnun kalırken bazıları da memnun kalmadı doğal olarak. Özellikle kurulum esnasında yapılan ayarlamaları çok iyi yapılandıramayan ya da rastgele yapan kullanıcıların büyük sıkıntılar yaşadıklarını duyuyoruz. Peki, bu sorunlardan kullanıcılar nasıl kurtulabilir? Bu sorunun en hızlı ve kolay cevabı Windows 10 sıfırlama olacaktır. Windows 10 yüklü bir bilgisayarda sıfırlama işleminin nasıl yapılacağına dair açıklayıcı bilgileri yazımızın devamında bulabileceksiniz.

Windows 8 ve 8.1 kullanıcıları ekranın sağ altında ücretsiz Windows 10’a yükseltin diye bir ibare gördüler. Buraya tıklayarak mevcut özelliklerini de saklı tutarak işletim sistemlerini Windows 10’a yükselttiler. Bu da önceki ayarlar ile yeni işletim sisteminin bazı ayarlarının çakışmasına neden oldu. Haliyle bilgisayarlarda batarya sorunu, aşırı yavaşlama, fazla ısınma, geç açılma gibi birçok problemi beraberinde getirdi. Bu sıkıntılardan kurtulmak için Windows 10 Sıfırlama nasıl yapılır ondan bahsedelim. Windows 10 için Microsoft tarafından bir özellik eklendi. Bu özellik sayesinde eski işletim sisteminizdeki ayarları silip yerine Windows 10 için yapılandırılan ayarları kullanmaya başlayabilirsiniz. Böyle çakışmalardan kaynaklı yaşanan sorunlardan da kolaylıkla kurtulmuş olursunuz.

Windows 10 sıfırlama için Başlat Menüsü’nden Ayarlar’a gelin. Buradan Güncelleme ve Güvenlik ayarlarına gelin. Solda Kurtarma sekmesine tıklayıp sağ taraftan Başlayın’ı seçin. Ekrana gelen seçeneklerden Dosyalarımı sakla, Her şeyi kaldır, Fabrika Ayarlarını Geri Yükle üçlüsünden size uygun olanı seçerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Vodafone 3GS iPhone Kampanyası Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde iPhone, Red ve Vodafone hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.