Windows 10 Siyah Tema Kullanımı

Windows 10 siyah temaWindows 10, 1. yıldönümünü, kullanıcılarına dağıttığı, ve içerisinde pek çok yenilik barındıran güncelleme ile kutluyor… Ve, bu yenilikler içerisinde en çok istenen, ve dikkat çekenlerden biri de, Windows 10 siyah tema kullanımının aktif hale gelmesi… Eğer bilgisayarınıza Windows 10 güncellemesini kurduysanız, Windows 10 black theme kullanmaya başlayabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Hem gözünüzü yormayacak; hem de bilgisayarınızı kalabalık göstermeyerek, daha rahat çalışmanızı sağlayıp, şarj sorununun da önüne geçmeyi hedefleyen Windows 10 siyah tema nasıl kullanılır, gelin gözden geçirmeye başlayalım…

Windows 10 black theme kullanmak için ilk olarak bilgisayarınızdan Başlat butonuna tıklayın; ve sonrasında Ayarlar’a gidin. Ardından Kişiselleştirme, sonrasında da Renkler’e gelin. Burada, alt tarafa baktığınız zaman, Uygulama Modu Seçin kısmını göreceksiniz. İşte burada Siyah temayı işaretlemeniz gerekmekte.

Windows 10 Hızlandırma Ayarları

Belirtmiş olduğumuz bu ayar ile, arka planları siyah olarak görebileceksiniz. Ancak, eğer daha yoğun bir siyah görmek istiyorsanız, Görev Çubuğunda Göster, Rengi Başlat gibi kısımları da işaretleyebilirsiniz. Özellikle yoğun çalışanlar için bu ayar dinlendirici etki gösterecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.