Windows 10 WiFi Sorunu Çözümü

Windows 10 nasıl yüklenirMicrosoft’un büyük umutlarla çıkarmış olduğu en son sürüm işletim sistemi olan Windows 10, en son yayınlanan final ölümünde de beklenenleri veremeyerek pek çok sıkıntıları da beraberinde getirdi. Mavi ekran hatasından, orijinal lisans ile lisanslayamama, güncellemelerle ilgili sorunlardan wifi bağlantısı yapamamaya kadar pek çok sorun kullanıcılar için can sıkıcı olmaktadır. Bu yazımızda Windows 10 WiFi Sorunu ve Çözümü ile ilgili paylaşımda bulunacağız. Siz de benzer sorunu yaşıyorsanız aşağıda yer alan işlemleri sırasıyla yapmanız halinde sorun kendiliğinden çözüme kavuşacaktır.

Windows 10 WiFi Sorunu Çözümü ile muhatap olan kullanıcılar önceden win 7 veya 8.1 kullanırken win 10’a yükselterek mağdur olan müşterilerdir. Microsoft bu konuda yaptığı açıklamada bilgisayardaki VPN yazılımı nedeniyle sorun yaşandığını söyledi. Fakat bilgisayarında böyle bir yazılım olmayan kullanıcılar da benzer sorunlar yaşamaktadır. Fakat bu sorun aşağıda yer alan adımların ardından rahatlıkla çözüme kavuşturulmuş olacaktır:

– Başlat menüsüne tıklayarak “ Komut İstemi ( Yönetici) ‘ye tıklanır.
– Açılan siyah ekrana ” reg delete HKCR\CLSID\{988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3} /va /f “ konutu yazılarak çalıştırılmalıdır. Ardından da netcfg -v -u dni_dne” yazılır ve enter tuşuna basarak çalıştırılır. Bu iki işlemi kolayca yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın
– Bilgisayarınız yeniden başlatıldığı zaman Windows 10 WiFi Sorunu Çözümü ile karşılaşmış olacaksınız. Yani artık bilgisayarınızın wifi sorunu giderilmiş olacaktır. Cihazınızın özelliğine göre çekim gücü kapsamında yer alan tüm kablosuz ağlar görülerek bağlanılabilecektir.

Bir önceki yazımız olan Vodafone 3GS iPhone Kampanyası Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde iPhone, Red ve Vodafone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.