Windows 7 Service Pack 1 Nasıl İndirilir?

windows-7-service-pack-1Geçtiğimiz günlerde, bir yakınımın bilgisayarına antivirüs yazılımı kurmam gerekti; ancak bilgisayarın CD sürücüsü bozuk olduğu için, lisanslı CD’si elimde bulunan antivirüs yazılımını internetten indirip, lisansı da manuel olarak girmem gerekti… Ancak, indirdiğim yazılımı kurmaya çalıştığımda, bilgisayar içerisinde yüklü olan işletim sistemi, yani Windows 7’nin, kurulmaya çalışılan yazılım ile uyumlu olmadığını gördüm. Sorunun nedeni, Service Pack 1; ya da Service Pack 2’nin bilgisayarda yüklü olmaması idi. Bunun üzerine, Windows 7 Service Pack 1 hakkında araştırmalara başladım… Windows 7 Service Pack 1 indirmek için ne yapmalıydık, Windows 7 Service Pack 1 nasıl indirilirdi? İsterseniz gelin, bilgileri birlikte paylaşalım…

Windows 7 Service Pack 1 Nasıl İndirilir?

Aslında Windows 7 Service Pack 1 indirmek için yapacağınız en kolay şey, bilgisayarınızın Denetim Masası’na girmek, buradan Windows Update; yani Windows güncellemelerini otomatik hale getirmek, ve sonrasında bilgisayarınızın Windows 7 Service Pack 1’i yüklemesini beklemek. Sonrasında bu güncellemeyi kabul etmeniz gerekecek; ve ortalama yarım saatlik bir zaman diliminde Windows 7 Service Pack 1 indirme işlemi gerçekleştirilecek. Bu zamanın ortasında, sizden, bilgisayarınızı yeniden başlatmanız istenecek…

Harddiskten Ses Gelmesi Normal Mi?

Peki sizce, sizin bilgisayarınızda Windows 7 Service Pack 1 yüklü mü? İşte bunu anlamak için, Masaüstünde yer alan Bilgisayar’a sağ tıklayın, ve buradan Özellikler’i seçin. Ardından burada yer alan Windows Sürümü’nün alt kısmına bakın. Burada Servise Pack 1 yer alıyorsa, zaten bilgisayarınızda Windows 7 Service Pack 1 yüklüdür. Peki ya yüklü değilse? İşte Windows 7 Service Pack 1 incirmek için bilmeniz gerekenler:

Yüklemeniz gereken güncellemenin, işletim sisteminiz ile uyumlu olması gerekmektedir. Bu nedenle, 32 mi, yoksa 64 bit mi olduğuna bakmalısınız. Buna da yine masaüstünde yer alan Bilgisayar’ın Özellikler sekmesinden ulaşabilirsiniz. Burada Sistem altında yer alan Sistem Türü’ne bakmalısınız. Göreceğiniz rakam size, bilgisayarınızın kaç bit işletim sistemi kullandığını verecektir.

Donanım Çakışması

Bunun sonrasında, Windows 7 Service Pack 1 indirmek için bilgisayarınızda, yeterince disk alanının bulunup bulunmadığına bakmalısınız. İhtiyaç duyacağınız disk alanı, 32 bit işletim sistemi için Windows update ile 750 MB, Microsoft web sitesinden indirilecek olan Windows 7 Service Pack 1’de ise 4.100 MB’tır. 64 bit işletim sistemi için Windows update ile 1.050, Microsoft web sitesi üzerinden indireceğiniz Windows 7 Service Pack 1 için ise 7.400 MB alana gereksiniminiz var.

Yeterli disk alanına da sahipsiniz, ve yüklemeyi başlatabilecek durumdasınız belki, ama şimdi de, bilgisayarınızdaki önemli dosyaların bir yedeğini almalısınız. İnternet üzerinden gerçekleştirilen her işlemde, her an bir sorun ile karşılaşılabileceği düşnüülüp, yedekleme yapılması önerilmektedir. Bu nedenle, resim, video, döküman, müzik… gibi verilerinizi, hiç değilse bir flash bellek içerisine yedekleyin.

Windows 10 Wifi Sorunu

Herhangi bir elektrik kesintisinde, işleminizin yarım kalmaması adına, bilgisayarınızın güç kaynağına bağlı bulunduğundan emin olun; ve dosyaların alınabilmesi adına da bilgisayarınızı internete bağladığınızı kontrol edin. Bir de, eğer bilgisayarınızda bir antivirüs yazılımı aktif ise, onu pasif hale getirin. Çünkü bu gibi yazılımlar, Windows 7 Service Pack 1 yüklemesini engelleyebilir, ya da en azından yavaşlatabilir. İşlem tamamlanınca, antivirüs yazılımınızı yeniden aktif edin.

Windows 7 Service Pack 1 İndirme

Artık yüklemeyi yapmaya hazırsınız. Biz size, yazımızın başında da belirtmiş olduğumuz gibi, işlemi Windows Update ile gerçekleştirmenizi öneriyoruz. Otomatik güncelleme açıksa, ve bilgisayar Windows 7 Service Pack 1’i aldıysa, size, bunu yüklemek isteyip istemeyeceğinizi soracaktır. İşte bu aşamada izlemeniz gereken adımlar:

Bilgisayarım Çöktü Nasıl Açabilirim?

• Başlat’a tıklayıp, Tüm Programlar, sonra da Windows Update’i seçin.
• Sol tarafta yer alan Güncellemeleri Denetle butonuna tıklayın.
• Microsoft Windows İçin Hizmet Paketi (KB976932)Seçeneğine tıklayıp, sonra da Tamam’a basın.
• Eğer bu kısmı bulamıyorsanız, önce başka güncellemeleri yüklemeniz gerekebilir. Bu durumda, varsa önemli güncellemeleri yükleyin, sonrasında, yeniden aynı adımları takip edip Windows 7 Service Pack 1’i bulmaya çalışın.
• Güncelleştirmeleri Yükle’yi seçin. Burada Windows parolası girmeniz gerekebilir, ya da bir seçim yapmanız istenebilir. Siz gerekli adımları izleyerek devam edin.
• Yüklemenin tamamlanmasının ardından, bilgisayarınızı yeniden başlatın. Karşınıza, güncellemenin başarılı şekilde yapıldığını belirten bir bildirim göreceksiniz.
• İşleminiz tamam demektir. Pasif ettiğiniz antivirüs yazılımınızı şimdi yeniden aktif konuma getirmeyi unutmayın…

Eğer işlemi bu şekilde yapamadıysanız, dosya her ne kadar büyük de olsa Microsoft üzerinden Windows 7 Service Pack 1 indirip, güncellemeyi el ile yapmalısınız. İşte bu aşamada izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

Bilgisayarın Hızı Nasıl Arttırılır?

• Microsoft web sitesine girin, ve buradan Windows 7 Service Pack 1 indirme sayfasına ulaşın.
• Buradan, Yükleme Yönergelerine ulaşın; ve ihtiyacınız olan güncellemelerin hangileri olduğunu not edin.
• Dilinizi seçin; sonrasında da İndir’e tıklayın.
• Burada, not almış olduğunuz Windows 7 Service Pack 1 güncellemesi için gerekli güncellemeleri seçin, ve ardından İleriye tıklayın.
• Şimdi güncellemeler yapılmaya başlanacaktır, ancak bu sırada bilgisayarınız bir kaç kez yeniden başlatılabilir.
• Ardından bilgisayarınızı açın, ve güncellemenin başarılı olduğunu gösteren bildirimin olup olmadığını kontrol edin.
• Güncellemeniz tamamlanmış demektir. Pasif ettiğiniz antivirüs yazılımınız varsa yeniden aktif hale getirin.

Bir önceki yazımız olan Vodafone 3GS iPhone Kampanyası Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde iPhone, Red ve Vodafone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.