Windows 8.1’den Eski Windows Dosyalarını Silmek

eski windows dosyalarıBu yazımızda, Windows 8.1 kurulumunu eski bir Windows sürümünden yapanlar için eski Windows dosyalarını silme hakkındaki detaylardan söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Windows kurulumunun yükseltme şeklinde gerçekleşmesi nedeni ile bilgisayarınızda kalan eski Windows dosyalarından, belirttiğimiz yöntemle kurtulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir.

Windows 8.1’de, eski Windows dosyalarının, C:\Windows.Old klasöründe yer aldığını belirterek bilgilerimizi aktarmaya başlayalım. Eski Windows dosyalarını silmek için bu klasöre ulaşmanız gerekecektir. Ancak eski Windows dosyalarını silmek için öncelikli olarak Windows 8.1 yükseltme işleminin sorunsuz olarak gerçekleştiğini görmeli, ve sonrasında da eski Windows dosyalarına gereksinim duymayacağınızdan emin olmalısınız. Eski Windows dosyaları silindiğinde, HDD içerisinde kalan boş alanın çok daha fazla olacağından da emin olmanız gerekmektedir.
Windows 8.1’de eski Windows dosyalarını silme adına ilk olarak Win + S tuşlarına birlikte basmanız gerekmektedir. Sonrasında ise bu ekranda Gereksiz Dosyaları Silerek Diskte Yer Açın kısmına gelmeniz gerekmektedir. Bunu çalıştırmalısınız, ve sonrasında Önceki Windows Yüklemeleri seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. Ardından temizleme işlemini gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz, ama Önceki Windows Yüklemeleri seçeneğini eğer göremiyorsanız, eski Windows dosyalarının bilgisayarınızda bulunmadığını da belirtmemiz gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.