Windows 8 Nasıl Geçilir? Windows 8 Geçiş Bilgileri

Herkes Windows 8 geçişi hakkında bilgi edinmek istiyor. Windows 7 kullananlar, XP; ya da Vista işletim sisteminden Windows 8 nasıl geçilir sorusunu soranlar, bu yazımızda sizlere kısaca bu konuda bilgiler vermeye çalışacağız.

Öncelikle ilk bilgimiz, kısa zaman öncesine kadar Windows 7 işletim sistemi yüklü bilgisayar satın alanlara… Bu kişiler, Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre, 2013 Ocak ayına kadar yapacakları 14.99 dolarlık ödeme karşılığında, işletim sistemlerini Windows 8 geçişine hazırlayabilecekler. Peki ya diğerleri için Windows 8 nasıl geçilir?
Windows 8 nasıl geçilir diyenler, Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium kullanıcıları iseler, Windows 8 geçişine izin verilecek, geçiş, Windows 8 klasik sürümü ile gerçekleşecek. Ve Windows 8 geçiş sırasında, tüm dosyalar, programlar, ve bilgiler korunacak. Windows 8 nasıl geçilir diyen, ve Windows 7 Ultimate, ve Windows 7 Professional kullananlar için de Windows 8 geçişine izin verilecek, ve bu geçiş Windows 8 Pro ile gerçekleşirken, tüm dosyalar, programlar, ve bilgiler de yine korunarak gerçekleşecek.
Windows 8 nasıl geçilir diyen Windows Vista kullanıcıları, eğer Service Pack yüklemesi gerçekleştirmedilerse, Windows 8 geçişi gerçekleştirebilecekler, ama bu geçiş sırasında sadece kişisel bilgiler korunabilecek. Windows Vista Service Pack 1 yüklemiş olanlar, Windows 8 geçiş işlemini yaparlarken kişisel bilgileri, ve sistem ayarlarının korunması da gerçekleşmiş olacak.
Windows XP kullananlar Windows 8nasıl geçilir diyorlarsa, geçiş gerçekleştirildiği sırada, korunacak olan verilerin, sadece kişisel bilgiler olacağını belirtmemiz gerekiyor.
Windows 8 geçiş sırasında, eğer geçiş işlemini farklı dillerde gerçekleştirirseniz, herhangi bir veri koruması gerçekleştiremeyeceksiniz. Bunun yanında, Windows 8 geçişi sırasında, işletim sisteminiz 32 bit ise 32 bit olarak Windows 8 geçişini yapabilecekseniz; aynı şekilde, işletim sistemi 64 bit olanlar da Windows 8 geçişini 64 bit olarak geçrekleştirebilecekler.

Bir önceki yazımız olan Vodafone 3GS iPhone Kampanyası Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde iPhone, Red ve Vodafone hakkında bilgiler verilmektedir.

Sohbete katılın

3 yorum

  1. arkadaşlar ben internetten windows 8 deneme sürümünü indirdim 90 günlük, 90 gün bitince bilgisayarım windows 7 ye döner mi

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.