Kişisel Bilgisayarlar Ve Bilgisayar Türleri

Bilgisayar türleri arasında yer alan kişisel bilgisayarlar, tek kişinin kullanabildiği bilgisayarları ifade etmektedir. Yani, diyebiliriz ki, kişisel bilgisayarlar, bize ait olan bilgisayarlardır. Bizim kullandığımız bilgisayarlardır. Evimizde kullandığımız bilgisayarımız bizim kişisel bilgisayarımızdır.

Kişisel bilgisayarlar, işletmeler ve iş yerlerinde kullanılan bilgisayarlara oranla, yapısal olarak daha küçüktürler. Bir takım kaynaklar, bilgisayarları ikiye ayırmaktadır: IBM uyumlu bilgisayarlar; ve macintosh uyumlu bilgisayarlar… Bilgisayar olarak asıl görmemiz gereken bilgisayar türleri, macintosh uyumlu bilgisayarlardır. Ancak, günümüzde, Windows işletim sistemini kullanan bilgisayarlara PC adı verilmektedir. Oysa ki, asıl bilgisayarların PC olarak adlandırılabilmesi için MAC uyumlu olması yeterlidir.
Kişisel bilgisayarların da kendi içlerinde üçe bölündüklerini belirtmek gerekmektedir. Kişisel bilgisayar türleri arasında Masaüstü Bilgisayarlar, Personal Digital Asistant s, Home Theater PC… Kişisel bilgisayar türleri arasında yer alan bu üç farklı bilgisayar türü hakkında da, gerekli bilgiler, sizlerle ilerleyen yazılarımızda paylaşılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bilgisayar Türleri Arasında Yer Alan Workstation Bilgisayarlar Ve Server başlıklı makalemizde bilgisayar türleri, server ve sunucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.