Exper Dokunmatik Masaüstü Bilgisayarlar Ve Özellikleri İle Yeni Exper Tria Ürünleri

Bu yazımızda sizlere, Exper dokunmatik masaüstü bilgisayarlardan söz edeceğiz. Exper dokunmatik masaüstü bilgisayarların, Exper Tria serisinden geldiğini belirterek, Exper’in, masaüstü bilgisayarlarda trendleri belirlemeye devam ettiklerini söylememiz gerekmekte. Exper dokunmatik masaüstü bilgisayarlarda, Exper tarafından dev ekrana yerleştirilmiş dokunmatik özelliği bulunuyor. Bununla birlikte, Exper dokunmatik masaüstü bilgisayarlardaki kablo karmaşasına da Exper Tria ile son verilecek. Durun! Daha bitmedi; Exper dokunmatik masaüstü bilgisayarların kasaları oldukça ince, bir o kadar da güçlü donanıma sahip… Yani, Exper dokunmatik masaüstü bilgisayarlar Exper Tria serisinin son ürünleri ile, keyifli bir şekilde müzik dinleyecek, film izleyecek, oyun oynayacak; ya da çalışabileceksiniz…

Exper dokunmatik masaüstü bilgisayarlardan bahsederken ilk olarak Exper Tria E5B hakkında bilgi verelim. Exper Tria E5B, 21.5 inç bir LED ekrana sahip. Exper Tria E5B ekran çözünürlüğü 1920 x 1080 Full HD olarak belirlenirken, Exper Tria E5B’i, bir tablet bilgisayar kullanır gibi, dokunmatik ekranda on parmak kullanabilmeniz mümkün oluyor. Exper dokunmatik masaüstü bilgisayarları arasında yerini alan Exper Tria E5B, sahiplerinin bilgisayar kullanım alışkanlıklarını değiştirecek. Görüntü açısı, canlı ve parlak renkleri, ve güçlü çözünürlüğü ile mükemmel bir Exper dokunmatik masaüstü bilgisayar olarak karşımıza çıkıyor.
Exper dokunmatik masaüstü bilgisayar tanıtımlarımızın içerisinde yer vereceğimiz bir diğer ürün ise Exper Tria T2B… Exper Tria T2B, LED 18.5 inçlik ekranı ile, Türkiye’de bir ilk olarak nitelendiriliyor. Exper Tria T2B, Exper dokunmatik masaüstü bilgisayar, herhangi bir masaüstü bilgisayar fiyatına, komple bir bilgisayar almanıza olanak tanıyor. Exper Tria T2B tasarımı, eviniz; ve ofisleriniz için estetik açıdan göz dolduracak nitelikte. Exper Tria T2B farklı açılarda ayarlanabilmekle birlikte, kesinlikle görüntü kaybı yaşatmayan, net; ve canlı; aynı zamanda iyi renkleri ile göz dolduran Exper dokunmatik masaüstü bilgisayarlar arasını çoktan aldı bile…
Exper dokunmatik masaüstü bilgisayarların teknik özellikleri hakkında bilgi vermeye ise, ilk olarak Exper Tria T2B ile başlayalım.. Exper Tria T2B işlemcisi,intel Premium i3, i5; ya da i7 olarak değişebiliyor. Exper Tria T2B işletim sistemi ise Orijinal Windows 7 Home Basic, Premium, ya da Professional olarak değişiklik gösterebiliyor. Exper Tria T2B özellikleri arasında kullanılan Chipset’in, intel H61 olduğunu da belirtmemiz gerekmektedir. Exper Tria T2B özelliklerinden bir diğeri ise belleği: 2 GB; ve 8 GB seçenekleri bulunan DDR3, 1333 MHz bellekler Exper Tria T2B özellikleri arasında kendisine yer buluyor. Exper Tria T2B özellikleri arasında belirtilmesi gereken diğer faktör ise Harddisk: 250 GB ile, 1 TB aralığında değişebilen SATA harddiskler, Exper Tria T2B ile kullanımına sunuluyor. Exper Tria T2B optik sürücüsü ise DVD Süper Multi… Exper Tria T2B içerisinde kullanılan ekran kartı: Intel HD Graphics 2000 OB VGA; ekranı ise 18,5 LED ekran HD (1366×768). Exper Tria T2B hoparlörünün, tümleşik stereo hoparlör olduğunu belirterek, ethernetin de tümleşik 10/100/1000 Mpbs ethernet olduğunu belirtelim. 802.11 g kablosuz ağ bağlantısına sahip olan Exper Tria T2B, Exper kablosuz optik mouse; ve Exper kablosuz klavyesi ile birlikte kullanıma sunulmaktadır. 1.3 MegaPiksel bir WebCam’ı bulunan Exper Tria T2B, line in, headphone jack, 6x USB 2.0 port, ve kart okuyucuyu da içerisinde bulundurmaktadır.
Exper dokunmatik masaüstü bilgisayarların tanıtımına devam ederken Exper Tria E5B özellikleri ile ilgili de bilgiler verelim… Exper Tria E5B özellikleri arasında ilk olarak işlemciden söz etmemiz gerekirse, İntel Premium i3; ve i5 sçeenekleri Exper Tria E5B için bulunmaktadır. Exper Tria E5B işletim sisteminin Orijinal Windows 7 Home Basic, Premium, ve Professional seçeneklerini bulundurduğunu da belirtmemiz gerekmektedir. İntel H61 chipset bulunduran Exper Tria E5B, aynı zamanda, 2 GB ile 8 GB arasında değişebilen DDR3 1333 MHz belleklere sahiptir. 250 GB ile 1 TB arasında değişebilen SATA harddiskler de Exper Tria E5B özellikleri arasında yer alan bir diğer detaydır. DVD Süper Multi optik sürücüye sahip olan Exper Tria E5B özelliklerinden bir diğeri ise, Intel HD Graphics 2000 OB VGA olan ekran kartıdır. Ekran ise, Multitouch 21,5″ LED ekran Full HD (1920×1080) şeklinde belirlenmiştir. Exper Tria E5B, tümleşik stereo hoparlör bulundurmakla birlikte, tümleşik 10/100/1000 Mpbs Ethernet de bulundurmaktadır. 802.11 G kablosuz ağ bağlantısı bulunan Exper Tria E5B, 1.3 MegaPiksel WebCam; ve Exper kablosuz klavye, ve optik kablosuz mouse ile de birlikte gelmektedir. HDMI, line in, headphone, 4x USB 2.0 port; ve kart okuyucu da Exper Tria E5B ile birlikte sunulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan AMD Memory Ve AMD Bellekler Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde AMD bellek, AMD bellek fiyatları ve AMD Memory hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.