Masaüstüne Site Kısayolu Oluşturma Bilgileri

site kısayolu oluşturmaBu yazımızda sizlere, site kısayolu oluşturma, ve masaüstüne site kısayolu oluşturma ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Site kısayolu nasıl oluşturulur diyenler arasında yer alıyor, ve takip etmek istediğiniz siteleri kaybetmek istemiyorsanız, masaüstüne site kısayolu oluşturma ile ilgili bilgilerin aktarımını hemen gerçekleştirmeye başlayalım:

Site kısayolu nasıl oluşturulur diyenler için öncelikli olarak şunu belirtelim ki, her tarayıcı için, masaüstüne site kısayolu oluşturma bilgileri birbirinden farklıdır. Biz bu yazımızda sizin için farklı tarayıcılarla ilgili site kısayolu oluşturma bilgilerinin aktarımını gerçekleştirmeye çalışacağız…
Google Chrome’de site kısayolu oluşturma: Kısayol oluşturmak istediğiniz siteyi Google Chrome üzerinde açmanızın sonrasında, sağ üstte yer alan Google Chrome’nin menü düğmesine basmanız gerekmektedir. Burada karşınıza çıkacak olan listeden Farklı Kaydet seçeneğini bulmalı, ve sonrasında açılan pencerede, ilk olarak sol kısımdan Masaüstünü seçmeli, sonrasında da siteyi nasıl hatırlamak istiyorsanız ona ilişkin bir isim verip, ardından da Kaydet’e tıklamalısınız.
İnternet Explorer’de masaüstü site kısayolu oluşturma: Kısayol olarak kaydetmek istediğiniz siteyi İnternet Explorer’de açmanızın sonrasında, sağ üst köşede yer alan çark işaretine tıklamalısınız. Ardından Dosya, sonrasında da Farklı Kaydet’e tıklamalı, ve gelen pencerede kayıt türünü *mht* olarak değiştirmelisiniz. Kayıt yeri olarak da Masaüstünü seçmenizin, ve siteye bir isim vermenizin sonrasında Kaydet’e tıklamanız yeterli olacaktır.
Mozilla Firefox’ta site kısayolu nasıl oluşturulur? İlk olarak siteyi Mozilla Firefox’ta açmalı, sonrasında da sol üstte yer alan Dosya menüsüne tıklamalı, ardından da buradan, Sayfayı Farklı Kaydet butonuna tıklayarak, gelen sayfada siteyi nereye kaydedeceğinizi seçmeli; siteye bir isim vererek Kaydet’e tıklamalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.