Microsoft Açıklaması İle Windows 8 Nasıl Gelecek

Pek çoğumuz Windows 8 ile birlikte ne gibi yeniliklerin geleceğini merak ediyoruz. Ve sizlere, windows 8’de neler olacağını da az çok, daha önceki yazılarımızda anlatmaya çalıştık. Bu yazımızda ise, kesinlikle tahminlerden bahsetmeyeceğiz. Microsofttan gelen bir açıklamayı sizlerle paylaşacağız. Hiç bir şekilde, windows 8 hakkında yazacaklarımız tahmin değildir. Windows 8 hakkında Microsoft yetkililerinin yapmış olduğu basın açıklamasına göre:

Microsoftun daha önce geliştirmiş olduğu işletim sistemlerinde, yeni bilgisayar almak; ya da var olan bilgisayarımızın özelliklerini yükseltmemiz gerekiyordu; çünkü sistem gereksinimleri, birbirinden farklıydı işletim sistemlerinin. Peki windows 8’de durum nasıl olacak? Windows 8’de kesinlikle bilgisayar değiştirme; ya da özellik yükseltme gibi durum gerekmeyecek. Microsoft açıklamasına göre, windows 7’de var olan sistem gereksinimleri ile, windows 8’de var olan sistem gereksinimleri, ya aynı olacak; ya da, windows 8 sistem gereksinimleri, windows 7 sistem gereksinimlerinden daha düşük olacak. Bu durum ise, bir çok bilgisayar kullanıcısının yüzünü güldürecek…
Windows 8 içerisinde bir zeka belleği olacak. Bu sayede, windows 8, sizin bilgisayarınızdaki sistem araçlarına uygun bir şekilde çalışacak. Eğer bilgisayarınızı değiştirmek; ya da özelliklerini yükseltmek isterseniz, windows 8 yine bu özelliklere uyum sağlayarak çalışmaya devam edecek. Kısacası, windows 8, Microsoft açıklamasına göre, bomba şeklinde gelecek; ve pek çok bilgisayarda da çalışabilecek.

Bir önceki yazımız olan Bilgisayar Nedir; Bilgisayar Ve İnternet Ne İşe Yarar başlıklı makalemizde bilgisayar ne işe yarar, bilgisayar nedir ve internet ne işe yarar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.