Lenovo IdeaPad S206 Hakkında Bilgi Edinmeye Ne Dersiniz?

Bu yazımızda sizlere, Lenovo Sleekbook serisinin yeni elemanı olan Lenovo IdeaPad S206 hakkında bilgiler vereceğiz. Çünkü Lenovo, Lenovo Sleekbook serisinin yeni elemanı Lenovo IdeaPad S206 modelinin satışını Türkiye’de de gerçekleştirmeye başladı…
Lenovo Sleekbook serisinin yeni elemanı Lenovo IdeaPad S206 , 1.3 kilogram ağırlığında, Lenovo IdeaPad S206 inceliği ise 20.7 milimetre… Kısacası, Lenovo’nun yeni üyesi, hem oldukça ince, hem de taşınması oldukça kolay.

Lenovo IdeaPad S206 için sunulan renk seçenekleri gri, ve inci beyazı… Gri renk Lenovo erkeklerin, inci beyazı lenovo ise, bayanların zevkine hitap edeceği düşüncesi ile tasarlanmış. Lenovo IdeaPad S206 arkadan aydınlatmalı, 11.6 inçlik, LED ekrana sahip. Lenovo Sleekbook serisinin yeni elemanı Lenovo IdeaPad S206 için belirtilen bir diğer özellik de Lenovo IdeaPad S206 işlemcisi: AMD Fusion C60… Lenovo IdeaPad S206 için tercih edilen RAM 2 GB DDR3 RAM olup, grafik kartının da AMD Radeon HD 6290 olduğunu belirtmemiz gerekiyor.
Yeni Lenovo bilgisayarın içerisinde kullanılan işletim sistemi Windows 7 Home Starter. 320 GB hdrddiski ile birlikte gelen Lenovo IdeaPad S206 içerisinde HDMI girişi de bulunurken USB 2.0, ve USB 3.0 portunu da üzerinde barındırıyor.
Lenovo IdeaPad S206 özelliklerine baktığımızda, 3D Blu-Ray desteğinin bulunduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bunun yanında, video izleyenler için donanımsal hızlandırma olanağı, ve oyunlar için de 3D grafik hızlandırmanın söz konusu olduğundan mutlaka söz etmek gerekiyor. Lenovo’nun yeni elemanı bu faktörleri, sahip olduğu işlemci, ve ekran kartının birleşimi ile, grafik kartı sayesinde gerçekleştiriyor.
Lenovo IdeaPad S206 içerisinde bulunan Quick Start teknolojisi sayesinde, sık kullanılan tüm uygulamalar, siz Windows’u başlatmadan önce çalışıyor, ve en çok kullandığınız uygulamalara ulaşmak için artık beklemenize gerek kalmıyor. İnternet de bu bilgilere dahil olarak sizlere belirtiliyor.
Lenovo IdeaPad S206 üzerinde bulunan internet kamerasının çözünürlüğü 3 MegaPiksel. Bununla birlikte, Lenovo SleekBook ailesinin yeni ferdinin pili ortalama dört saat idare ediyor. Peki ya Lenovo IdeaPad S206 fiyatı? Lenovo IdeaPad S206 fiyatı 429$ + KDV olarak belirlenmiş durumda…

Bir önceki yazımız olan Suriye'de İnternet Kesildi başlıklı makalemizde Suriye internet, Suriye'de internet kesildi ve Suriye'deki internet kullanıcıları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.