Netbook’a Android Kurma Netbook’a Android Yükleme Hakkında Bilgiler

Bu yazımızda sizlere, Netbook’a android kurma, ve netbook’a android yüklemeden bahsedeceğiz. Eğer siz de netbook’a android kurma, ya da netbook’a android yükleme isteğinde iseniz, bunu, Android 4.0 Ice Cream Sandwich ile yapabilirsiniz. Daha sonra ise, Ice Cream Sandwich’i gönlünüzce karıştırmanız, ve Android marketten uygulama indirmeniz olanaklı hale gelecektir. Peki netbook’a android kurma, ya da netbook’a android yükleme nasıl gerçekleştirilir? İşte bunu anlatacağız…

netbook’a android kurma, ve netbook’a android yükleme için, öncelikle Androidx86 Proje Sayfasına girip, Android 4.0’ın farklı sürümleri arasından Netbook’unuza en çok uyanı bilgisayarınıza indirin. Şunu da belirtelim ki, Android 4.0’ın masaüstü bilgisayarlara indirilmesinin gereksiz olduğu belirtilmektedir.
netbook’a android kurma işlemi sırasında, indirdiğiniz ISO dosyasını bir USB belleğe yazmanızın gerekliliğini unutmamalısınız. Bunun için Linux Live, ya da UNetBootln tercih edebilirsiniz.
netbook’a android kurma, ya da netbook’a android yükleme için, eğer, sadece Android Ice Cream Sandwich’i görmek istiyorsanız, LiveCD modunu seçerek deneyebilirsiiz, bu şekilde gerçekleştirilecek olan netbook’a android kurma, ya da netbook’a android yükleme işlemi sırasında yaptığınız kişiselleştirme ayarlarından hiç birisini kaydedemeyeceksiniz. netbook’a android yükleme işlemi sırasında install seçeneğini tıklamanız gerekiyor, fakat, netbook’a android kurma işlemi sırasında, dual – boot için çok fazla seçenek sunulmadığını da belirtmek isteriz; yani, Netbook‘unuzda var olan işletim sistemini kaybetmek istemiyorsanız, netbook’a android yükleme işlemi sırasında yeteneklerinizi kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız.
netbook’a android kurma işlemi sırasında, Ice Cream Sandwich’i, bir SD karta yüklemeyi denerseniz, bu şekilde, netbook’unuzun işletim sistemini, ya da ayarlarını kaybetmeden, netbook’a android yükleme işlemini gerçekleştirmeniz olanaklı olacaktır. netbook’a android kurma işlemi sırasında bir flaş sürücünüz, bir de SD kartınız var ise, Ice Cream Sandwich’i yüklemeniz oldukça kolay olacaktır. netbook’a android yükleme sırasında, sabit diskinizi seçmek yerine SD kartı seçmek sizin için, var olan işletim sistemini kaybetmemek adına yeterli olacaktır.
netbook’a android kurma işleminin tamamlanmasından sonra ise, Netbook’unuzda Android kullanımını dilediğiniz gibi gerçekleştirmeniz olanaklı. Android Google Market’teki uygulamaları da Netbook’unuza indirebildiğiniz gibi, her uygulamanın çalışmaması olasılığını da unutmamanız gerekmekte. Bu bir arıza değildir.

Bir önceki yazımız olan Suriye'de İnternet Kesildi başlıklı makalemizde Suriye internet, Suriye'de internet kesildi ve Suriye'deki internet kullanıcıları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.