Samsung NC215S Ağustos’ta Türkiye’de

Hepimiz bugüne kadar, güneş enerjisinden güç almak istedik. Güneş enerjisi ile cep telefonlarımızı ve laptoplarımızın bataryalarını şarj etmeyi istedik; sürekli bir gelişim haberi de aldık bununla ilgili; ancak hiç bir icraatla karşılaşmadık kelimenin tam anlamı ile istediğimiz gibi… Ancak, çıktı çıkacak haberi vermeyeceğiz size… Size şu anda anlatacağımız ürün, yapıldı, piyasada satışa sunuldu; ve şu anda, elektronik marketlerin raflarında olduğu duyuruldu. Samsung’dan gelen ürünümüz bir Netbook… Samsung NC215S. Güneş enerjisi ile çalışıyor… Evet yanlış okumadınız; Samsung NC215S güneş enerjisi ile çalışıyor…

Samsung NC215S, 10”’lik bir ekrana sahip. oldukça hafif, rahat taşınıyor; performansı da çok iyi. Ve aynı zamanda da güneş enerjisi ile çalışıyor… Aynı zamanda ekonomik ve çevre dostu olduğu da belirtilen Samsung NC215S, bakalım bunların dışında ne gibi özelliklere sahip…
Samsung NC215S Samsung netbook’unuzla, 2 saat güneş altında kaldığınız takdirde, 1 saat çalışma özelliğine sahip. Yani 2 saat güneş enerjisi ile şarj edilen Samsung NC215S, 1 saat kesintisiz çalışma imkanı sunuyor. Samsung netbookunuzla güneş altında çalışırken, güneş ışığının yansıması nedeniyle rahat çalışamayacağınızı düşünüyorsanız, bu durumda yanılıyorsunuz demektir. Samsung bunu da düşünmüş ve Süper Bright özelliği ile güneş ışığındaki yansımanın, sizin rahat çalışmanızı önlemesine olanak tanımıyor.
Güneş enerjisi haricinde ise, samsung netbook kullanıcılarının yüzü yine gülüyor, Samsung NC215S pil ömrü tam olarak 14.5 saat. Bunun içerisine bir de güneş enerjisi olanağını eklerseniz, süre oldukça uzuyor. Aynı zamanda, İntel atom işlemci barındıran Samsung NC215S, kullanıcılarına güçlü performans özelliği sunuyor.
Samsung netbook Samsung NC215S satışa çıktı dedik, ancak ürünün Türkiye’de satışa başlaması için, Ağustos ayına kadar beklememiz gerekeceğini de belirtmek isteriz.

Bir önceki yazımız olan Suriye'de İnternet Kesildi başlıklı makalemizde Suriye internet, Suriye'de internet kesildi ve Suriye'deki internet kullanıcıları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.