Samsung NC215S Etkin Kullanım Sunuyor

Dün sizlerle paylaştığımız bir Samsung netbook’umuz vardı. Samsung NC215S, güneş enerjisi ile çalışan, dünyanın ilk netbook’u olarak tarihe geçen; ve satışına yurtdışında başlanmış olan bir Samsung netbook. Bu bilgiyi sizlerle dün de paylaşmıştık. Bu gün de, Samsung netbook hakkında, daha detaylı bilgi almanızı sağlamaya çalışacağız:
Samsung NC215S Samsung netbook’un ön yüzünde yer alan bir entegre solar panel bulunuyor. Solar panel, Samsung NC215S’in, güneş enerjisine maruz kaldığında, kendiliğinden şarj olmasını sağlıyor. 2 saat güneş enerjisi ile şarj olan samsung NC215S, 1 saat kesintisiz çalışma hızı sunuyor. Aynı zamanda çevre dostu olan samsung NC215S, karbon ayak izini en aza indirgemesi ile, maliyetlerde de etkin bir kullanım sağlıyor.

Samsung NC215S, PowerPlus pil ile çalışıyor; ve PowerPlus pil, Samsung NC215S’in, tamamen bir sefer şarj edildiğinde, 14.5 saat kesintisiz kullanımına olanak sağlıyor. Taşınması da oldukça kolay olan samsung netbook, sürekli hareket halinde olan netbook kullanıcıları için vazgeçilemez bir ürün olarak çıkıyor karşımıza.
Samsung PowerPlus pili, akıllı şarj teknolojisini kullanıyor. Akıllı şarj teknolojisi ise, pil ömrünü, diğer pillere oranla 3 kat uzatıyor. Aynı zamanda, akıllı şarj teknolojisini kullanan Samsung NC215S, daha kısa sürede şarj olabilmesi ile; ve çevreye karbon yayılımı yapmaması ile de çecre dostu ürün olarak, daha Türkiye’ye gelmeden ödül almış durumda. Belirtilen tüm bu özelliklere ek olarak, ekran görüntü kalitesi; ve gürültü seviyesindeki azlık ile de dikkat çekiyor.
Samsung netbook’un yeni ve gelişmiş özelliklerinden bir tanesi güneş enerjisi ile çalışması iken; bir diğerinin de hızlı başlatma düğmesi olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Samsung netbookunuzu açmak istediğinizde, ortalama yarım dakika ile 1 dakika arası bir zaman zarfı beklemenize gerek kalmadan, Samsung NC215S, bir kaç saniye içerisinde açılacaktır.
Belirttiğimiz tüm etkin özelliklerinin yanısıra, Samsung NC215S gücünden de hiç bir şekilde ödün verilmemiş. Çift çekirdekli İntel atom işlemci ile, İntel GMA grafik işlemci de yine, gelişmiş olan samsung netbook içerisinde mevcut bulunmakta. Samsung netbooku eğlence amacı ile kullanmak isteyenler de unutulmamış elbette… Pek çok eğlence uygulamasına izin veriliyor.
Belirtilen tüm bu özelliklerine bakıldığında, Samsung NC215S, bilgisayar kullanıcısı olan herkesin, elinde bulundurmak isteyeceği bir samsung netbook olarak karşımıza çıkıyor.

Bir önceki yazımız olan Suriye'de İnternet Kesildi başlıklı makalemizde Suriye internet, Suriye'de internet kesildi ve Suriye'deki internet kullanıcıları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.