Laptop Alırken Hangi İşlemci Seçilmeli İntel Mi AMD Mi?

laptop alırken hangi işlemciBu yazımızda sizlere, laptop alırken hangi işlemci sorusunun yanıtları arasında yer alan, İntel mi iyi AMD mi, İntel mi AMD mi sorularının yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de laptop alırken hangi işlemci sorusunun yanıtları arasında yer alan, İntel mi iyi AMD mi, İntel mi AMD mi şeklindeki soruların yanıtlarını merak ediyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım:

Laptop alırken hangi işlemci diyenler için, AMD işlemcilerin, fiyat bakımından biraz daha uygun olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Aynı fiyatı AMD; ve İntel’e verdiğimizde alacağınız AMD işlemcinin çekirdek sayısı İntel işlemcinin çekirdek sayısından daha fazla olabilir. Ancak, İntel’in çekirdek performansının AMD’den daha yüksek olduğunu unutmamalısınız. Video; ve fotoğraf düzenleme programları gibi programları kullanıyorsanız, bu programların çok çekirdek kullandığını unutmamalısınız, bunu ise AMD ile rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz.
AMD’nin biraz daha fazla ısındığını ise belirtmeliyiz. Özellikle yaz aylarında, klimasız ortamda çalışıyorsanız, AMD işlemci sizin için ek bir soba görevini üstlenebilir. Bu durum bilgisayarınızın performansında bir düşüşe neden olmasa da, sizi ısısı ile rahatsız edebilir. Bununla birlikte, AMD işlemcinin grafik performansının zaman zaman İntel işlemciden daha iyi olduğunu da belirtmemiz gerekmektedir.
İntel’in düşük voltajlı yongalarının bulunduğunu da unutmamak gerekir. Özellikle, model kodunun sonu U, veya Y ile biten yongalar sizin laptopunuzun pil ömrünün daha uzun olmasını olanaklı hale getirmektedir. İntel işlemci tercih edecekseniz ise, İntel Atom yerine İntel Core’yi tercih etmenizi öneriyoruz. Fiyat farkını göz önünde bulundurmazsanız, İntel Core işlemcilerden daha yüksek performans elde edeceğinizi unutmamalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.