Laptopu Modem Olarak Kullanma

laptopu modem olarak kullanmaBu yazımızda sizlere, laptopu modem olarak kullanmanın yolunu anlatacağız. Laptopu modem olarak kullanmak demek, laptopunuzda bulunan interneti, yakınınızda bulunan telefon, tablet; ya da farklı laptoplara aktarabilmek anlamına gelmektedir. Bu yazımızda sizlere, laptopu modem yapma hakkında bilgilerden söz ederek, bu işi kolay şekilde nasıl gerçekleştireceğinizden söz edeceğiz…

Laptopu Modem Olarak Kullanmak
Laptopu Modem Olarak Kullanma
Laptopu Modem Yapma

• Bunun için ilk olarak laptopunuza, bir ücretsiz yazılım yüklemeniz gerekmektedir. Söz konusu yazılımın ismi: Virtual Router. Virtual Router’i bilgisayarınıza yükleyin; ve çalıştırarak işleme başlayın.

• Çalıştırmanın sonrasında kurulum işlemi başlayacaktır. Adımları takip ederek kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Laptopu modem yapma programı Virtual Router’i, ister sadece kendi hesabınıza, isterseniz de diğer kullanıcıların hesaplarına da dahil edebilirsiniz.

• Kurulum sonrasında kablosuz ağınıza isim vermenizi sağlayan bir pencere ile karşılaşacaksınız. Burada, Virtual Router, kendine ait bir isim vermiş, ve bunu varsayılan olarak kaydetmiş olsa da, siz kendi belirlediğiniz bir kablosuz ağ adını buraya yazabilirsiniz.

• Şimdi sıradaki işlem, bir kablosuz ağ parolası belirlemek. Bu parolanın en az 8 karakterli, yazılması kolay, ancak hatırlanması zor bir şifre olmasına özen gösterin. Parola kullanmamanız halinde, herkesin sizin kablosuz ağınıza bağlanabileceğini, ve bu anlamda sorun yaşayacağınızı unutmayın.

• Shared Connection ise, paylaşmak istediğiniz bağlantı anlamındadır. Burada genellikle Wi-Fi’yi görürsünüz. Ancak başka bir paylaşım yapmak isterseniz de ok işaretine tıklamanız halinde, farklı seçenekleri karşınıza çıkartabilirsiniz.

• Şimdi artık yapmanız gereken, Start Virtual Router düğmesine basmak. Bunun sonrasında alt kısımda, Virtual Router Started yazısını görebilirsiniz. Yani artık kablosuz ağ paylaşımını başlatmışsınız demektir.

• Alt kısımda göreceğiniz Peers Connected, laptopu modem olarak kullanmayı başarıp, bağlanan cihazların listesini size gösteren kısım olarak bilinmelidir.

• Artık laptopu modem yapma işlemi tamamdır. İstediğiniz cihazı açarak Wi-Fi üzerinden internete rahatlıkla bağlanabilirsiniz. Peers Connected kısmını kontrol etmeyi unutmamak, laptopu kapattığınız anda modem olma işlevini de durduracağınızı bilmek, ve Virtual Router’i durdurmak için Stop Virtual Router’e basmanız gerektiğini bilmek, sizin için en önemli noktalar arasında yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Laptop Alacağım Ne Önerirsiniz 2016? başlıklı makalemizde laptop alacağım, laptop alacağım ne önerirsiniz ve laptop alacağım ne önerirsiniz 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.