Lenovo Yoga 2 Pro Ve Lenovo Yoga 2 Pro Özellikleri

Lenovo Yoga 2 ProBu yazımızda sizlere, 2014 yılının en iyi hybrit bilgisayarı olarak seçilen Lenovo Yoga 2 Pro hakkında bilgilerden söz ederek, Lenovo Yoga 2 Pro özellikleri hakkında bilgilerimizin aktarımını gerçekleştireceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de 2014 yılının en iyi hybrit bilgisayarı olduğu belirtilen Lenovo Yoga 2 Pro hakkında bilgi almak isterseniz, zaman kaybetmeden Lenovo Yoga 2 Pro özellikleri ile ilgili bilgilerin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

İntel Core İ7 4500U, ve İntel Core İ5 4200U işlemci ile gelen Lenovo Yoga 2 Pro, Windows 8.1 Pro işletim sistemini kullanmaktadır. 8 GB’a kadar DDR3L RAM kullanan Lenovo Yoga 2 Pro özellikleri arasında 13.3inç yüksek çözünürlüklü QHD ekrandan da söz etmek gerekmektedir. IPS geniş görüntüleme açısı bulunan ekranın 10 noktalı çoklu dokunmatik özelliğinin bulunduğunu da belirtmemiz gerekmektedir.
15.5 milimetre inceliğinde bulunan Lenovo Yoga 2 Pro özellikleri arasında 1.39 kilogram ağırlıktan da söz etmeyi unutmamalıyız. 720 Piksel HD çözünürlüğü bulunan kameraya sahip olan cihazın 128 GB, 256 GB, 512 GB kapasite seçeneklerinde SSD alternatifleri bulunmaktadır. Bluetooth 4.0, ve Wi-Fi bağlantı alternatifleri bulunan Lenovo Yoga 2 Pro, bir adet USB 3.0, bir adet USB 2.0, birleşik ses girişi ile birlikte, Mikro HDMI çıkışına da sahip bulunmaktadır.
9 saate kadar kullanım sunan cihazın pili, video oynatma, ya da görüşmeleri sırasında 6 saate kadar düşebilmektedir. 2014 yılının en iyi hybrit bilgisayarı seçilen Lenovo Yoga 2 Pro, 360 derece dönebilen ekrana sahip olmakla birlikte, istenildiğinde tablet, istenildiğinde ise dizüstü bilgisayar olarak kullanılabilmektedir. Farklı şekiller arasında geçiş yaptığınızda, bilgisayarınıza özel bir ayar yapmanıza da gerek bulunmaz, o kendi ayarlarını otomatik olarak gerçekleştirerek, gerektiğinde klavyeyi kilitleyebilecektir.
Farklı şekillerde kullanabildiğiniz Lenovo Yoga 2 Pro, aynı zamanda, sizin için, kullandığınız şekle en uygun uygulamaları da size sunmaktadır. Böylelikle, hangi uygulamanın hangi kullanımda daha yüksek performans ile çalışacağını deneme yanılma yolu ile bulmanıza gerek kalmayacaktır.
Lenovo Yoga 2 Pro’nun kullanımı kolay olan ekranı sayesinde, ekranı geniş açılardan görebilirsiniz. Bunun yanında, çoklu dokunmatik ekran ile kolay kullanım olanağı bulur, ve yüksek çözünürlükte de görüntüleri rahatlıkla, yüksek kaliteli bir şekilde izleyebilirsiniz. İşlemcisi de dördüncü nesil olan Lenovo Yoga 2 Pro özellikleri sayesinde rahatlıkla oyunlarınızı oynayabilirsiniz. Pil ömrünün uzunluğu da, cihazı tercih etmeniz için bir diğer neden olarak karşımıza çıkmaktadır.
Tüm bunların yanında, en iyi hybrit bilgisayar olduğu belirtilen Lenovo Yoga 2 Pro’ya, sesli komut verebilir, soru sorabilir, arkadan aydınlatmalı klavyesinde daha rahat yazı yazabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.