Lityum İyon Pil Leyden Energy Firmasından Alınır

Bilgisayar kullanan herkes bilir ki, elektrik kesintisi demek, bilgisayarların kapanması demektir; bilgisayarların kapanması demek de elbette ki, çalışılan dosyaların kaydedilmeden kapatılmasına neden olmaktadır. Dizüstü bilgisayarlarda bu durum öyle değildir elbette. Dizüstü bilgisayarların pilleri vardır; ve pil idare ettiği sürece bilgisayarınız açık kalmaktadır. Peki ya pil ömrü? Dizüstü bilgisayarlarımız eskimeden, pil ömrünün kısalmaya başladığını görürüz. Bu durum elbette bizi çok üzer. Çünkü belki de dizüstü bilgisayarları biz, pil ömrü olması nedeniyle almışızdır. O da kısalırsa biz amacımıza nasıl ulaşırız?
Dizüstü bilgisayarların pil ömrü çabuk azalıyor, evet; ancak, bu duruma bir çözüm getirilmiş gibi görünüyor. Nasıl bir çözüm olduğuna gelince:

Leyden Energy isimli bir firma, pil ömrüne kesin çözüm olarak nitelendirilen bir pil üretiyor… Leyden Energy, Lityum iyon pil üreticisi. Ürettiği lityum iyon pillerin ömrünün, üç yıl boyunca azalmayacağının garantisini veriyor. 3 sene boyunca, doluluk oranının da hiç bir şekilde değişmeyeceği piller, Leyden Energy isimli firma sayesinde, dizüstü bilgisayarlar için kullanıma sunulacak.
Normalde dizüstü bilgisayarlarımızda kullanmış olduğumuz lityum iyon piller, 70 – 80 derece ısındıklarında, pil hızlı bir şekilde tükeniyor; ancak, Leyden Energy isimli lityum iyon pil üreticisinin üretmiş olduğu piller, 300 derece ısıya ulaştıkları andan itibaren pil ömrünü azaltacak. Bu durumun ise, kullanıcılarda güven yaratması açısından Leyden Energy firması, 3 sene garanti veriyor üretmiş olduğu lityum iyon pillere. Ancak, Leyden Energy firmasının üretmiş olduğu lityum iyon piller, diğer pillere göre biraz daha pahalı fiyattan satılıyor…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.