Crysis 2 Ön İnceleme ve Crysis 2 nin Konusu

Crysis 2 satışa çıktı ve piyasaya bomba gibi düştü. Türk yapımcıların bizlere hediyesi olarak tamamen Türkçe oynanan bu oyun hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Crysis 2 Ön İnceleme

Crysis piyasaya 2007 yılında çıkmıştı. <!–adsense–>Sahip olduğu harika grafikler sayesinde rakiplerini geride bırakmayı başarsa da, gelişmiş özellikler istediği için düşük bilgisayarlarda , PS3 ve XBox360 larda oynanamasını eleştirilmişti.

Crysis 2 ise, PS3 ve XBox360 larda da satışa sunuldu. İlk oyuna göre daha az sistem gereksinimine ihtiyaç duyduğunu söyleyebiliriz. Daha az sistem gereksinimi ile daha görsel bir oyun bizleri bekliyor. Stereoskopik 3 Boyut özelliğini de Crysis 2 de bulabilirsiniz.

Crysis 2 nin Konusu

Crysis Güney Çin Denizi’nde ki Spratly Adaları’nda ve ormanlık arazide geçiyordu. Crysis 2 ise Artık şehir içinde geçiyor, Newyork’ta…

İlk oyundan devam eden konusuna da kısaca bir göz atalım: Spratly Adaları’nı aşan uzaylı istilasının New York’a ulaşmasının ardından hükümet çareyi insanları şehirden tahliye etmekte bulmuştur. Şehirde zaten perişan insanları görebilirsiniz. Uzaylılar ise şehrin her tarafına yayılmış durumda ve güvenlik güçleri dünya dışı silahlara sahip bu gelişmiş ırk karşısında oldukça çaresiz. Gökdelenlerin arasında dolaşan savaş uçakları ile helikopterler teker teker düşüyor. Amerikan askerleri ise korkudan ne yapacağını şaşırmış durumda. Böyle bir atmosfer içinde başlayacağımız Crysis 2’de Alcatraz adlı karakteri kontrol edeceğiz. Kendisi New York’un istila edilmesinin ardından, saldırıların kaynağını araştırmak için şehre gönderilen bir yeşil bereli.

Kıyafetimiz ise Nanosuit2. Nanosuit 2.0 olarak adlandırılan zırh, yeni birçok özelliği de beraberinde getiriyor. Zırha getirilen ilk önemli özellik aynı anda iki modu kullanabilmemiz. Yani bir yandan görünmez olurken diğer yandan hızlıca koşup hedefimize doğru ilerleyebileceğiz. Ancak bu özelliği oyunun tamamında kullanmamız mümkün olmayacak.

Bir önceki yazımız olan Nokia C7 Özellikleri Ve Nokia C7 Fiyatı başlıklı makalemizde nokia c7, nokia c7 fiyatı ve nokia c7 özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

“Crysis 2 Ön İnceleme ve Crysis 2 nin Konusu” için bir yorum

  1. abı ben uye olamıyom bana numaranı verıpte bır tane uye kurabılırmıyız
    guzel oyun turkce bırazda zor
    olduğundan cok beğendım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.