PES 2016 İnceleme Sonuçları

Pes 2016 incelemeDünyanın en çok tercih edilen futbol oyunu olarak nitelendirebileceğimiz PES’in 2016 sürümü yakın bir zamanda hayranlarının beğenisine sunulacak. Konami tarafından geliştirilen ve PC, PS3, PS4, Xbox One ve Xbox 360 için uyumlu hale getirilen PES 2016 ile ilgili inceleme yaptık ve sonuçlarını siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

PES 2016 incelemesi yaptığımızda ilk olarak oyun motoruna baktık. Geçtiğimiz sene büyük bir değişikliğe giden Konami Fox Engine isimli grafik motorunu tercih ederek ilk kez kullanmıştı. Aynı grafik motorunu PES 2016 için de kullanan Konami, yenilik olarak oyunun dinamiklerini ve diğer önemli özelliklerini bir hayli geliştirmiş görünüyor. Son zamanlarda Pes’in Arcade tarzı bir simülasyona doğru yol aldığını görüyorduk. PES 2016 ile birlikte artık tamamen bu yönde bir simülasyona geçildiğini söylemek mümkündür.

Maç içerisinde oyunun durumuna göre kendisini güncelleyen hava motoru ve Player ID açısından en güçlü rakibi FIFA’nın bir adım önüne geçtiğini söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde Konami tarafından yapılan bir açıklamada PES 2016 özellikleri açısından PC versiyonunun PS 4 ve Xbox One versiyonlarına nazaran daha üstün olacağına dikkat çekildi. Oyunun daha çok PC kullanıcıları tarafından kullanıldığını göz önünde bulundurduğumuzda böyle bir hamlenin çok akıllıca olduğunu söyleyebiliriz. FIFA’nın dünya genelindeki üstünlüğü bu hamle ile birlikte yakın bir zamanda kırılabilir. Bunu sadece tahmin olarak ifade ettiğimizi, gerçek sonuçlarının ise yakın bir zamanda ortaya çıkabileceğini belirtmemizde fayda var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.