Problem Nedir Bilgisayar Problemi Nedir

Problem, genellikle, matematik dersinde kullanılan bir isim olarak hafızalarımıza kazınmıştır. Oysa ki problem, aslında, matematik dersi yanında bilgisayar derslerinde de kendisini göstermektedir. O halde, bilgisayar derslerinde; ve temel bilgi teknoloji derslerinde problem nedir, hep birlikte öğrenmeye çalışalım:

Bir takım bilimsel hesaplamaların, herhangi bir otomasyonun; ya da bir işlemin, bilgisayar ortamında çözülmesi gerektiği gibi bir fikir ile karşılaşıldığında, elde bulunan otomasyon, bilimsel hesaplama; ya da işlemin adı, problem olarak nitelendirilmektedir. Problem nedir sorusuna verilen cevap, eğer, bilgisayar ortamında çözülmesi gereken bir durum söz konusu ise, bu durumun, insan aklı ile çözülmesinin ya çok zor olduğunu; ya da imkansız olduğunu akıllara getirmelidir. Ve, problemin bilgisayarda çözülmesi gerekiyorsa, bu problem artık bir bilgisayar problemi niteliği kazanmış demektir.
Problem ya da bilgisayar problemi, bazen de, bir işletme ya da yönetim tarafından, otomasyon işleminin gerçekleştirilmesi için gündeme getirilebilmektedir. Ancak şu bir gerçektir ki, ortada bir problem; ya da bilgisayar problemi var ise, yapılması gereken, problem çözümünün gerçekleştirilmesidir. Problem nasıl çözülür peki? Bunu da bir sonraki konumuzda sizlerle paylaşmaya çalışacağız…

Bir önceki yazımız olan Kişisel Bilgisayarlar Ve Bilgisayar Türleri başlıklı makalemizde bilgisayar türleri, kişisel bilgisayar türleri ve kişisel bilgisayarlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.