Android Experiments Nedir?

Android Experiments nedirAndroid için her geçen gün yeni bir özellik çıkarmaya ve bu işletim sistemine yatırım yapmaya devam eden Google, şimdi de Android Experiments sitesini hizmete soktu. Android’e büyük önem veren Google, dünyanın en çok tercih edilen mobil işletim sistemi olarak bu ilgisinin karşılığını görüyor. Sürekli geliştirilen Android hizmetlerine, Google bir yenisini daha ekledi. Peki, Android Experiments nedir, ne işe yarar hep birlikte bir göz atalım.

Google, bu yeniliği ile kod geliştiricilere verdiği büyük desteği gözler önüne seriyor. Yeni açılan sitede giyilebilir cihazlardan OpenGL demolarına kadar pek çok alanda örnek yazılımlar açık kaynak kodlu olarak yayınlanıyor. Henüz yeni hizmete giren bu sitede şu anda 20 tane proje yer alıyor. Sitede yer alan bu yazılımlar farklı geliştirme araçları ile hazırlanmış. Ayrıca bu sitede yer alan açık kaynak kodlu yazılımlar kendi geliştiricileri tarafından yayınlanabiliyor. Sitede şu anda yer alan her bir yazılıma ait detaylı açıklamalar Google tarafından hiçbir şekilde saklanmadan alenen yayınlanıyor.

Android Exprements ne işe yarar diye soranlar ya da merak edenler için şu ana kadar yaptığımız açıklamalar sanırım yeterli olacaktır. Sitenin ilk kullanıcılarının yaptığı yorumlara göre kısa sürede hızla büyüyeceği tahmin ediliyor. Bu da yakın bir zamanda binlerce yazılımın sitenin amacına uygun olarak yayınlanacağı anlamına geliyor. Google bu siteye verdiği önemin meyvesini alabilecek mi? Biraz daha bekleyip tüm bu soruların cevabını göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.