Corel Videostudio Pro X6 Özellikleri

Video çekmek ve düzenlemek için oldukça ideal bir program olan Corel Videostudio Pro X6, birbirinden kaliteli özellikleriyle birlikte birçok kişinin işini kolaylaştırmış oluyor. Gerek program arayüzü yönünden, gerekse program içeriği yönünden fazlasıyla kapsamlı bir yazılım olduğu birçok kişi tarafından biliniyor. Program arayüzüne baktığımızda ilk olarak bizi üç adet bölüm karşılıyor. Bunlardan birincisi video çekimi, ikincisi video düzenlemesi ve üçüncüsü de video paylaşımıdır. Bunların isimlerinden de anlaşılacağı gibi ilk bölümde çekim işlemleri yapılmaktadır.

Youtuber’ların Tercihi Corel Videostudio!

Corel Videostudio’nun yüksek performanslı çekim seçenekleriyle istediğiniz ayarda ve boyutta HD çekimler yapabilmektesiniz. İkinci kısımda çektiğiniz veya önceden hazır olan videoları düzenleme aşaması bulunuyor. Zaman çizgisi (timeline) adı verilen bölüm sayesinde müziklerinizi, birincil ve ikincil videolarınızı veya seslerinizi çok rahat bir şekilde karışıklık oluşturmadan düzenleyebilirsiniz ve videonuzda kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra programın içinde hazır olarak bulunan şablonları da videolarınızda sergileyebilir, gelişmiş ve üç boyutlu metin seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca videolarınızı ultra HD çözünürlükte ayarlayarak en kaliteli görselliği sağlayabilirsiniz. 480, 720, 1080 ve 2160p çözünürlüklerinde video kayıt imkanları bulunmaktadır. Aynı zamanda program içerisinde grafik kartlarının kalitesine bağlı olarak nesne hareket ettirebilme olanakları da vardır. Bu sistem sayesinde belirlediğiniz nesnelerin, belirlediğiniz yönlerde hareketlerini sağlayabilirsiniz. Bunlar gibi daha birçok özelliğe sahip olan Corel Videostudio Pro X6, kullanıcılarına müthiş bir video düzenleme deneyimi sunuyor.

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.