Google Play Store Nasıl İndirilir?

Google Play Store nasıl indirilirPek çok okurumuz, sitemiz içerisinde, Google Play Store gözükmüyor, Google Play Store bulamıyorum şeklinde aramalar gerçekleştirmekteler; ve bunun sonrasında da Google Play Store nasıl indirilir sorusunun yanıtını öğrenmek istemekteler. Biz de sizlere bu yazımızda, bu bilgilerin aktarımını detaylı bir şekilde gerçekleştirmeye çalışacağız.

Google Play Store Bulamıyorum
Google Play Store Gözükmüyor

Eğer Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon, ya da tabletiniz varsa, Google Play Store mutlaka cihazınız içerisinde yüklü olarak size ulaşacaktır. Ancak bazı nedenlerden dolayı Google Play Store’u göremiyor olabilirsiniz. Bu noktada izlemeniz gereken yollar şu şekildedir:

• İlk olarak cihazınızda Menü’ye sonrasında da Ayarlar’dan Uygulamalar’a ulaşın.
• Sonrasında burada Google Play Store’u bulun, ve dokunun.
• Devre dışı bırakılmış ise açın.

Eğer bu yöntem işinize yaramadı ise Google Play Store’u gizlemiş olabilirsiniz. Yeniden etkinleştirmek için izlemeniz gereken yol şu olabilir:

• Yine Menü’den cihazınızın Ayarlar’ına ulaşın.
• Ardından ilk olarak hızlı bir şekilde aşağı doğru inin; ve Google Play Store’u bulabilip bulamayacağınıza bakın.
• Eğer bu şekilde bulamıyorsanız Uygulamalara girin, yine hızlı bir şekilde en alta kadar Google Play Store’u arayın. Gizlenmiş ise alt kısımlarda olacaktır.
• Google Play Store’u bulduğunuzda Etkinleştir’e tıklayarak uygulamanın görülebilir olmasını sağlayın.
• Şimdi telefon, ya da tabletinizi yeniden başlatın… Artık Google Play Store’u görebilmeniz gerekiyor…

Google Play Store Nasıl İndirilir?

Tüm bu denemelerinize karşın hala Google Play Store’u göremiyorsanız, o halde yapmanız gereken telefon; ya da tabletinizi Fabrika Ayarları’na döndürmektir. Çünkü Google Play Store indirme işlemini farklı bir yerden gerçekleştiremezsiniz. Gerçekleştirseniz de sağlıklı sonuç elde edemezsiniz. Ve eğer cihazınız Android değil ise, Google Play Store’u hiç bir şekilde kullanamazsınız…

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.