Google Play Store Nasıl Kayıt Olunur?

Google Play Store nasıl indirilirHer ne kadar pek çoğumuz akıllı telefon kullanıyor olsak, ve bu akıllı telefonların işletim sistemleri genellikle Android olsa da, bazılarımız Google Play Store nasıl kayıt olunur, ve Google Play Store nasıl üye olunur gibi soruların yanıtlarını hala öğrenmek istiyor. Bu nedenle biz de bu yazımızda sizlere Google Play Store kayıt olma hakkında bilgilerden söz etmeye çalışacağız…

Google Play Store Nasıl Kayıt Olunur?
Google Play Store Nasıl Üye Olunur?

Google Play Store’u kullanarak, telefon, ya da tabletinize bir uygulama indirmek, ya da bir uygulama satın almak için Google Play Store kayıt olma işleminde yapmanız gereken ilk şey, bir Google hesabını Google Play Store’a kaydetmektir. Bunun için, herhangi bir Google hesabındaki kullanıcı adını, ya da Gmail hesabınızı kullanabilirsiniz.

Eğer bir Gmail adresiniz varsa; ya da bir Google hesabı kullanıyorsanız, Google Play Store kayıt olma sırasında kullanabilirsiniz, ya da bir hesap kaydı oluşturmalı, ya da Gmail hesabı açmalısınız.

Daha sonra, cihazınızın Menü’süne girerek, buradan Ayarlar’a, sonra da Hesaplar’ın altında yer alan Hesap Ekle’ye dokunmanız gerekiyor. Sonrasında Google’ye dokunmak, ardından da eğer hesabınız varsa Mevcut Hesap, yoksa Yeni Hesap kısmına dokunarak gerekli adımları takip etmelisiniz.

Bu adımların sonrasında Google Play Store oturum açma işlemini de tamamlayarak; istediğiniz uygulamaları satın alabilir, ya da indirebilirsiniz. Ancak bir yanlışlık olmaması adına hesabınızın güvenliği için şifre kullanmanızı önermeden de geçmemeliyiz.

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sohbete katılın

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.