Google Play Store Silindi

Google Play Store silindiBu yazımızda Google Play Store silindi diyenler için, Google Play Store telefona nasıl indirilir, ve Google Play Store telefona nasıl yüklenir sorularının yanıtlarından söz etmeye çalışacağız. Öncelikle şunu belirtelim, eğer Google Play Store silindi diyorsanız, bir şekilde Google Play Store‘u cihazınıza mutlaka geri yüklersiniz. Ama eğer cihazınız Android işletim sistemi kullanmıyorsa, iOS; ya da Windows Phone kullanım gerçekleştiriyorsanız, hem Google Play Store’u yüklemeniz zor olur, hem de yükleseniz dahi bir işe yaramayacağını görürsünüz, kısacası, boşuna uğraşmış olursunuz…

Google Play Store Telefona Nasıl Yüklenir?
Google Play Store Telefona Nasıl İndirilir?

• Google Play Store silindi ise ilk olarak cihazınızın Menüsüne girin.
• Buradan Ayarlar’a gelin.
• Güvenlik butonuna dokunun.
• Burada Bilinmeyen Kaynaklar’ı aktifleştirin. (İndirme işleminin sonrasında Bilinmeyen Kaynaklar’ı yeniden pasif hale getirin. Aksi halde cihazınızın güvenliği tehlikeye girer, sizin kimlik bilgileriniz de tabi…)
• Sonra güvenilir bir kaynaktan Google Play Store’u indirin.
• Artık indirmiş olduğunuz dosyayı açarakYükle butonuna dokunabilir; ve Google Play Store’un cihazınıza yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Peki biz size bu yöntemi önerir miyiz?
Aslında hayır… Bunu yapmaktansa, cihazınızın yedeğini almanız, sonrasında da Fabrika Ayarlarına dönmeniz daha mantıklı olacaktır. Eğer güvenlik sizin için önemli ise, Gmail hesap bilgilerinizi, her ne kadar Google Play Store olduğu görülse de bilinmeyen kaynaklara vermeniz çok da mantıklı bir davranış olmayacaktır…

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.