Greenify Nasıl Kullanılır?

Greenify nedirAkıllı telefonların son derece yaygınlaşması sonucunda hayatımızda pek çok kolaylıklar da beraberinde gelmiş bulunuyor. Bu kolaylıkların yanı sıra özellikle şarj süresinin kısa olması herkes için büyük bir zorluk olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle tüm akıllı cihaz kullanıcılarının ortak sorunlarının en önemlilerinden birisi olan batarya süresinin kısa olması için pek çok uygulamalar geliştirildi. Bu uygulamalardan birisi olarak önerebileceğimiz Greenify’den söz edebiliriz. Bu yazımızda Greenify nedir ve nasıl kullanılır ondan bahsedeceğiz.

Greenify, telefonunuzun ekranını kilitledikten sonra arka planda çalışan, cihazınızı yoran ve hepsinden de önemlisi batarya sürenizi kısaltan uygulamaların kapanmasını sağlar. Siz, telefonunuzu kilitledikten sonra uygulama devreye girer ve sizin belirlemiş olduğunuz uygulamaların kapatılarak uyku haline geçmesine yardımcı olur. Böylece cihazınızı ve şarj sürenizi daha verimli kullanabilirsiniz.

Greenify nedir sorusuna cevap verdikten sonra şimdi de greenify nasıl kullanılır biraz da ondan bahsedelim. Greenify’i çalıştırdıktan sonra uygulamanın ana ekranından uyutmak istediğiniz tüm uygulamaları seçin. Uygulama analizcisi sizin uyutabileceğiniz tüm uygulamaları arayıp bulur ve karşınıza getirir. Arka planda çalışan uygulamalar olarak ekranınıza gelen uygulamalardan dilediklerinizi seçtikten sonra sağ altta çıkan yeşil renkli tik işaretine tıklayın. Son olarak seçmiş olduğunuz ve uyutmak istediğiniz uygulamalar, gözden geçirmeniz ve onaylamanız için sıralanacaktır. Buradan sağ altta zzz şeklinde göreceğiniz butona basarak uygulamaları uykuya alabilirsiniz. Böylece telefonunuzu kilitlediğiniz zaman arka planda çalışarak boş yere cihazınızı yoran ve şarjınızı boşa tüketen uygulamaların kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere greenify kullanımı son derece kolay olup, oldukça işlevseldir. Bu uygulama sayesinde arka planda çalışarak boş yere güç tüketen uygulamaları elle tek tek kapatma derdinden kurtulacaksınız.

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.