Greenify Uygulaması

Greenify nasıl silinirAkıllı cihazların en büyük sorunlarının başında yavaş çalışması gelmektedir. Bu cihazların yavaş çalışmasındaki en temel sebep ise gereksiz yere arka planda çalışan uygulamalar olmaktadır. Greenify uygulaması yüklü olan telefonlarda ise arka planda çalışarak sistemi yavaşlatan tüm gereksiz uygulamalar durdurularak boş yere yavaşlığa yol açmaları engellenir. Peki, Greenify nedir? Birçok uygulama telefon açıldığında kendiliğinden otomatik olarak çalışır ve kullanıcı manuel olarak kapatmadığı sürece kullanılmasa dahi boş yere çalışarak telefonun yavaşlamasına neden olur. Greenify, telefonunuzu yavaşlattığını düşündüğünüz tüm uygulamaları seçmeniz halinde telefonunuz uyku moduna geçtiği andan itibaren bu uygulamaların çalışmasını sonlandırarak dondurur. Greenify kullanımı son derece basit ve zahmetsizdir. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra dilediğiniz uygulamaları seçerek cihazınızın hızlanasını sağlayabilirsiniz.

Granify ne işe yarar, biraz daha açarak örnekle anlatmaya çalışalım. Diyelim ki akıllı telefonunuzdan internete gireceksiniz ve bunun için tarayıcıya dokundunuz. Açılması için uzun bir zaman beklemeniz gerekecektir. Ya da bir başka uygulamayı açmak için tıkladıktan sonra uzun süre beklemeniz gerekebilir. Bunun nedeni telefonunuzun belleğini boş yere işgal eden arka planda gereksiz yere çalışan diğer uygulamalardır. İşte tam da bu noktada Greenify işe koyuluyor ve cihazınızın yavaşlamasına neden olan tüm arka plan uygulamalarını sonlandırıyor. Böylece cihazınızın belleği boşalarak daha hızlı işlem yapmanıza olanak anıyor.

Tüm güzelliklere rağmen bu uygulamayı kaldırmak isteyebilirsiniz. Peki, Greenify nasıl silinir? Uygulamayı kaldırmak ya da silmek istediğinizde kaldırma butonunu göremeyebilirsiniz. Bu durumda Google Play üzerinden uygulamayı arattıktan sonra Yüklemeyi Kaldır butonunu aracılığıyla kaldırabilirsiniz. Ya da cihazınızın Ayarlar > Güvenlik > Cihaz Yöneticileri yolunu izleyerek uygulamadaki tiki kaldırarak telefonunuzdan silebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.