ICQ Ve Onu Farklı Kılan Detaylar

ICQ kullanımıBu yazımızda sizlere ICQ hakkında kısa bilgilerden söz ederek ICQ kullanımını aktarıp, ICQ özelliklerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de ICQ hakkında bilgi sahibi olarak, ICQ kullanımı, ve ICQ özellikleri ile ilgili bilgi sahibi olmak, ve ICQ benzeri o kadar çok anlık mesajlaşma programı varken neden ICQ kullanımı gerçekleştirmeniz gerektiğini merak ediyorsanız, zaman kaybetmeden ICQ özelliklerini sizlere aktarmaya başlayalım…

Her şeyin öncesinde ICQ kullanımı için bir ICQ numarası alıyorsunuz. Önceden de kullanılan ICQ’yu, daha önceden de kullandı iseniz, o ICQ numarasını da kullanabilirsiniz. Bu ICQ numarası sizin, diğer cihazlarda da oturum açmanıza olanak tanıyacaktır. Diyelim ki birine telefon numaranızı vermek istemiyorsunuz. ICQ numarasını kullanarak iletişim kurabileceğiniz için, istemediğiniz kişilere, telefon numaranızı vermeden de işlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
ICQ özellikleri arasında yer alan bir diğer detay da, size biraz önce de belirtmiş olduğumuz ICQ numarasını kullanarak, bilgisayar üzerinden de oturum açabilirsiniz. Bu sayede, sadece telefonunuzdan değil, klavye üzerinden de iletişim kurmak istediğiniz kişilerle rahat rahat mesajlaşabilirsiniz. Mac OS, ve Windows işletim sistemi yüklü olan bir bilgisayara ICQ indirmeniz, bunun için yeterli, ve yapmanız gereken tek şey olacaktır.
ICQ kullanımı gerçekleştirerek yapabileceğiniz bir diğer şey de, sesli, ve görüntülü konuşma yapmak. Hem de bunu, telefon ile bilgisayar arasında da gerçekleştirebiliyorsunuz, ve ICQ internet kotanızın aşılmasını da önleyen, sıkıştırma teknolojileri ile gerçekleşiyor. Kısacası, fazla internet kullanuımı gerçekleştirmeden görüntülü, ve sesli konuşmalar yapabiliyorsunuz…
ICQ özellikleri arasında yer alan, ve belki de en çok sevilecek detay da, ücretsiz SMS özelliği. Evet, yanlış okumadınız, ücretsiz SMS gönderimini, ICQ kullanmayan arkadaşlarınıza dahi gerçekleştirebiliyorsunuz. Ne büyük kolaylık öyle değil mi? Hatta ICQ kullanımı için hiç bir ücret ödemesi gerçekleştirmeyeceğinizi de belirtmemiz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.