ICQ Yeniden Ve Mobilde De Sizlerle

ICQ kullanımıBelki pek çoğunuz onu kullandı. Belki bazılarınız hatırlamıyor bile… ICQ’dan bahsediyoruz… İnternetin ülkemizde yeni yeni kullanılmaya başlandığı, ve henüz kullanıcı sayısının oldukça az olduğu zamanlarda kullanılan bir anlık mesajlaşma programı idi ICQ… Geçmiş zamanlı yazmış olsak da, ICQ, anlık mesajlaşma programı olarak, telefon, ve tabletlerimize yeniden geldi. Bu yazımızda sizlere, anlık mesajlaşma programları arasına yeniden, Türkçe, ve gelişmiş bir şekilde dahil olan ICQ ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmekte…

Android, iOS, Windows Phone işletim sistemi bulunan cihazlarınıza ICQ indirmek ücretsiz. Bununla birlikte, ICQ kullanımı oldukça kolay, ve en güzel yanlarından bir tanesi de ICQ Türkçe… Eğer eskiden de ICQ kullanımı gerçekleştirdi iseniz, o zaman kullanmış olduğunuz ICQ numarasını halihazırda kullanabilirsiniz de… Peki ya ICQ ile ilgili bilmeniz gereken diğer detaylar neler?
Diyelim ki ICQ indirme işlemini ücretsiz olarak gerçekleştirdiniz. Sonrasında, ne bir kullanıcı adı, ne de şifreye gereksinim duymadan, sadece telefon numarası yazarak ICQ kullanımını gerçekleştireceksiniz; ya da önceden var olan ICQ numarasını yazarak da ICQ kullanımını gerçekleştirebileceğinizi belirtmeliyiz.
ICQ kurulumunun gerçekleşmesinin sonrasında, telefon rehberinizde bulunan kişilerinizi ICQ listesinde görebiliyorsunuz. Telefon rehberinizde olan, ancak ICQ kullanmayan kişilere ise ücretsiz SMS gönderimi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun yanında, ücretsiz SMS gönderme, sesli; ve görüntülü konuşmaların ücretsiz gerçekleştirilmesi gibi avantajlar da ICQ sayesinde sağlanabiliyor. Grup konuşmalarının da ICQ üzerinden sağlanabilmesinin yanında, her tür dosya gönderimi de ICQ ile olanaklı hale geliyor.
Sadece mobil uygulaması değil, masaüstü versiyonu da bulunan ICQ, bilgisayar başındaki kişiler ile telefon kullanıcılarının da online şekilde görüşmesini olanaklı hale getiriyor; ve ICQ konuşmalarının her birine farklı arka plan renk, ve resimleri atanabiliyor. Bu da ICQ’nun kişisel ayarlarının özelleştirilebilmesi ile alakalı…

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.