iOS 7’de iMessage Neden Çalışmıyor Diyenler İçin Öneri

iOS 7 şarj sorunuiOS 7 kullanıcıları arasında yer alıyorsanız, ve iOS 7 kullanmaya başladığınız gün itibari ile iMessage kullanımında sorun yaşamaya başladı iseniz, iMessage çalışmıyor, ya da iMessage neden çalışmıyor diyorsanız, yazımız içerisinde iMessage hakkındaki problemi çözebilmeniz için öneride bulunacağımızı belirtmemiz gerekmektedir.

iMessage çalışmıyor diyenlerin problemleri genel olarak şudur: gönderilen mesajlardan bazıları karşı tarafa gider, ancak bazılarının da karşıya iletilmemesi söz konusudur, siz de aynı şekilde iMessage ile gelen mesajları alamayabilirsiniz. Bu durumda, iMessage neden çalışmıyor derseniz, yapmanız gerekenlerin detaylarını hemen aktaralım:
Ayarlar menüsünden Genel butonuna tıklamalı; sonrasında buradan da Sıfırla’ya gitmelisiniz. Burada yapmanız gereken, Ağ Ayarlarını Sıfırla butonunu tıklayarak cihazınızın ağ ayarlarını tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmeniz halinde, Wi-Fi bilgilerinin silindiğini belirtmeyi unutmamalıyız.
Tüm bu işlemlerin sonrasında yeniden Ayarlar menüsüne gidip buradan da Mesajlar’ı tıklayarak iMessage’i pasif edip, beş saniye kadar beklemenin ardından yeniden aktif ederseniz, bunun sonrasında iMessage neden çalışmıyor demenize gerek kalmayacağını belirtmeliyiz.

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

“iOS 7’de iMessage Neden Çalışmıyor Diyenler İçin Öneri” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.