iPad İle WhatsApp Kullanılırmı?

iPad ile WhatsApp kullanılırmıBu yazımızda, iOS işletim sisteminden vazgeçemeyenler için, iPad ile WhatsApp kullanılırmı sorusunun yanıtına bakacağız. iPad ile WhatsApp nasıl kullanılır sorusunun yanıtı olan iPad ile WhatsApp kullanımı bilgilerini yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Ancak hemen şunu belirtelim: iPad ile WhatsApp kullanılır; ve bunun için yapılması gereken sadece bir kaç küçük işlem bulunmaktadır. Şimdi size bu küçük işlemlerden söz edelim…

iPad İle WhatsApp Nasıl Kullanılır?

iPad ile WhatsApp kullanımı için şu adımları takip edin:
• Safari’yi açın.
• web.whatsapp.com’u ziyaret edin. Buradan WhatsApp’a yönlendirileceksiniz.
• Adres çubuğunun yanında yer alan yenileme butonuna basılı tutup, Masaüstü Sürüme Git ekranını görene kadar bekleyin.
• Masaüstü Sürümüne Git butonuna tıklayın.
• Karşınıza qr kodlarının okutulmasının gerekli olduğu ekran açılacaktır. Burada, telefonunuzdan WhatsApp’a girmeniz; ve kamerasını açarak iPad’daki QR kodunu telefonunuza okutmanız gerekmektedir. Bunu nasıl yapacağınıza gelince:
iOS için: Telefonunuzdan WhatsApp’ı açın, sonrasında Ayarlar tuşuna basarak buradan WhatsApp Wen’i seçin.
Android için. Yine telefonunuzdan WhatsApp’ı açın, ve Menü tuşuna dokunarak buradan WhatsApp Web’i seçin.
Zaten bu işlemlerin sonrasında kemeranız açılacaktır. iPad’ınızdaki QR kodunu telefonunuza göstermeniz yeterli olacaktır. Ama WhatsApp’ın en son sürümünü kullandığınızdan emin olmalısınız.

Artık iPad ile WhatsApp kullanımı mümkün. Aynı işlem iPod için de uygulanabilir. Ancak, WhatsApp Web’in iPad, ve iPod için bazı dezavantajları olduğunu da belirtelim; örneğin: Sesli Mesaj özelliğini kullanamıyorsunuz, gelen mesaj bildirimlerine ulaşamıyorsunuz. Bunun haricinde rahat bir kullanım söz konusu olacaktır.

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.