Kablosuz Olarak Telefondan Bilgisayara Dosya Aktarma

telefondan bilgisayara dosya aktarmaBu yazımızda sizlere, telefondan bilgisayara bağlanma; ve telefondan bilgisayara dosya aktarma konusunda size yardımı dokunacak olan Wireless File Transfer ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Telefondan bilgisayara bağlanma, ya da telefondan bilgisayara dosya aktarma, USB kablosu ile olanaklı halde iken, Wireless File Transfer de size bu olanağı kablosuz bir şekilde sunmaktadır. Peki telefondan bilgisayara bağlanma, ya da telefondan bilgisayara dosya aktarma Wireless File Transfer ile nasıl gerçekleştirilir?

Wireless File Transfer indirmek ücretsizdir; ve Android işletim sistemi yüklü bulunan telefona yüklenmelidir. Sonrasında, sahip olduğunuz Wi-Fi ağı üzerinden, bilgisayarınıza, resim, müzik, video gibi doayaları hızlı bir şekilde gönderebilirsiniz. Peki kolay bir şekilde kullanımı bulunan Wireless File Transfer nasıl kullanılır? Hemen bu bilgimizi de gözden geçirelim…
Wireless File Transfer nasıl kullanılır? İlk olarak Android işletim sistemi yüklü olan telefonunuza Wireless File Transfer indirin. Sonrasında Wi-Fi ağınıza bağlanın, ardından da Başlat’a tıklayın. Bu aşamada, telefonunuza http://… ile başlayan bir İP adresi gelecektir. Bu İP adresini, aynı Wi-Fi ağında bağlı bulunduğunuz Windows işletim sistemi yüklü olan bilgisayarınızın tarayıcısında adres satırına yazmanız gerekmektedir. Böylelikle, bilgisayarınızla telefonunuz arasında bağlantı kurmuş olacaksınız.
Telefondan bilgisayara bağlanma, ve telefondan bilgisayara dosya aktarma işlemi bu aşamadan sonra oldukça kolaylaşır, çünkü Wireless File Transfer Türkçe’dir. Önemli dosyalarınız var ise, Ayarlar menüsünden bu dosyalara şifre koymayı da gerçekleştirebileceğinizi belirtmeliyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.