Market Helper Nasıl Kullanılır?

Market Helper nasıl kullanılırMarket helper, dilimize piyasa yardımcısı olarak geçmiş bir kavramdır. Android cihazlar için geliştirilmiş olan bu uygulama sayesinde telefon ile uyumlu olmayan bir uygulamayı telefona yüklemek mümkün olmaktadır. Yani bu uygulama sayesinde kişi kendi cihazını başka bir cihazmış gibi göstererek istediği uygulamayı akıllı cihazına yükleyebilir. Örneğin Samsung S3 mini akıllı cep telefonunuza x isimli bir uygulama yüklemek istiyorsunuz fakat telefonunuz bu uygulamayı desteklemiyor. Bu durumda telefonunuzu market helper kullanarak uyumlu bir cihazmış gibi göstererek istediğiniz uygulamayı kolaylıkla yükleyebilirsiniz.

Peki, market helper nasıl kullanılır biraz da bundan bahsedelim. Bu uygulamayı kullanabilmek için cihazınızın mutlaka root’lu olması gerekmektedir. Cihazı root’lu olan kullanıcılar aşağıda vermiş olduğumuz adımları yerine getirerek istediği uygulamayı rahatlıkla kurabilecektir.

* Telefonunuzun Ayarlar – Güvenlik – Bilinmeyen kaynaklar yolunu takip ederek bilinmeyen kaynaklar yazan yere tik atın.
* Market helper uygulamasını Android marketten indirin ve çalıştırın.
* Uygulamanın açılmasından sonra Restore yazan yerde cihazınızı o cihazmış gibi tanıtmak istediğiniz hangisi ise bularak seçin.
* Restore menüsünde gelen listede başında P yazanlar telefon (phone) T yazanlar ise tablet demektir.
* Seçiminizin ardından Market Helper nasıl açılır sorusuna cevaben Active tuşuna basın.
* Artık cihazınız uyumsuz olan uygulamaları da yükleyebilir hale gelmiş bulunmaktadır.

Yukarıda bahsedilen adımların ardından cihazınıza yüklemek istediğiniz uygulamalıyı Google play üzerinden indirerek kurmaya başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

“Market Helper Nasıl Kullanılır?” için 2 yorum

  1. benim samsung p1000 telefon tablete indirdim ama bir türlü aktif olmuyor kullandığım android sürüm 2.3.6 token not found hatası veriyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.