Matematik Problemi Çözen Uygulamalar

matematik problemi çözen uygulamalarMatematik, derslerin en önemlilerinden, ve sınavlara girdiğimizde, bize en yüksek puanı sağlayan derslerden bir tanesi. Ancak matematik problemi dediğimizde, çoğumuz zorlanmış, hatta bazı matematik problemi çözümleri için de, güvendiğimiz, bizden üst sınıflarda bulunan birilerini aramışızdır. Fakat şimdilerde, Matematik problemi çözen uygulamalar geliştirilmiş durumda; ve bu uygulamalar sayesinde, çözemediğiniz soru kalmıyor… Bu yazımızda sizlere, matematik problemi çözen uygulamalar arasında yer alan Mathpix, ve Photomath hakkında bilgilerden söz edeceğiz.

Matematik Problemi Çözen Uygulamalar

Hem Mathpix; hem de Photomath için yapmanız gereken tek şey, önce uygulamayı açmak, sonrasında karşınıza çıkacak olan kameraya, çözemediğiniz matematik problemini göstermekten ibaret. Sonrasında uygulamalar, size problemin çözümünü adım adım gösteriyor… Mathpix’in, el yazısını da algılama özelliği bulunduğunu belirtelim; yani, öğretmenin tahtaya yazdığı, ya da sizin defterinize yazmış olduğunuz problemleri de Mathpix aracılığı ile çözebilirsiniz…

Ama bu noktada, yazımızın başında da aktarmış olduğumuz bilgiyi yineleyelim: Önemli olan, matematik problemi çözerek, öğretmenden yüksek not almak değil, önemli olan, matematik öğrenmek; ve bu dersin öğrenilmesinin en iyi yolu da bol problem çözmek, yani pratik geliştirmek. Çok zorlandığınız zamanlarda; ve sorularda, elbette teknolojinin nimetlerinden yararlanabilir; ve matematik problemi çözen uygulamaları kullanabilirsiniz; ama bunun haricinde, kendi problemlerinizi mutlaka siz çözmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.