Nokia Mağaza Sorunu Nasıl Çözülür?

Nokia Ovi mağaza açılmıyorBazı okuyucularımızdan, Nokia ovi mağaza açılmıyor, ve Nokia N9 mağaza açılmıyor şeklinde şikayetler aldık. Sorunun çözümünün nasıl bulunabileceğini öğrenmek isteyen okurlarımız için yazımız içerisinde farklı yöntemlerden söz edeceğiz. Nokia mağazanın açılmaması halinde yeni uygulamaları nasıl indireceğiniz, ya da uygulama güncellemelerini nasıl yapabileceğinizi anlatmak, ve Nokia Mağazayı nasıl açabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız, gelin alternatifleri gözden geçirmeye başlayalım…

Nokia Ovi Mağaza Açılmıyor
Nokia N9 Mağaza Açılmıyor

Her şeyden önce şu bilgiyi aktaralım: Nokia mağazanın açılmaması halinde, telefonunuza format atmanız durumunda problemi çözebilirsiniz. Ancak pek çok kişi, telefonuna format atmak istememekte; telefonun içerisinde yer alan resim, müzik, video gibi dosyaların silinmesini istememektedir. Peki bu durumda, mağazanın açılması için ne yapılabilir? Problemin belirli bir zaman sonra kendiliğinden çözüldüğünü belirtenler bulunurken, DNS ayarlarının değiştirilmesi ile Nokia mağazanın açılma sorununun ortadan kalkacağını belirtenler bulunmaktadır. Peki ya yine de problemi çözemiyorsak?

Diyelim ki Nokia telefonunuza bir uygulama yüklemek istediniz; ama Ovi mağazasının açılmamasından şikayet ediyorsunuz. Peki bu durumda indirmek istediğinz uygulamayı nasıl indirecek, ve kullanacaksınız? Bunun için sadece Nokia telefonunuz değil, aynı zamanda bilgisayarınızı da kullanabilirsiniz. İlk olarak Ovi mağazasını bir tarayıcı üzerinden açmanız gerekiyor.

Bu aşamadan sonra indirmek istediğiniz uygulamayı bulmalı, ve tıklamalısınız. Eğer uygulamaya tıkladığınızda, karşınıza indirme seçeneği gelmiyorsa, tıklamış olduğunuz linkin adresinin en sonuna, /download eklemeli, ve ardından oluşturmuş olduğunuz linki yeniden tıklamalısınız. Böylece indirmek istediğiniz uygulamayı cihazınıza indirebilecek, ya da bilgisayarınıza indirip buradan da telefonunuza gönderebileceksiniz. Uygulamayı kurma işlemi ise size aittir.

Nokia N9 mağaza açılmıyor diyorsanız şunu da yapabilirsiniz:
İlk olarak Terminal’i açın.
Ayarlamaları şu şekilde yapın:
devel-su
password: rootme

apt-get update
Sonrasında ise
apt-get upgrade
yaparsanız, cihazınıza yüklemeniz gereken güncellemeler belirlenir. Siz bunlara Evet derseniz, gerekli güncellemelerin gerçekleştiğini görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

“Nokia Mağaza Sorunu Nasıl Çözülür?” için bir yorum

  1. merhabalar. n9 cihazım mağaza uygulamasına giriş yapmıyor. Bağlantı kesildi tekrar deneyiniz yazısı çıkıyor. ayrıca geliştirici mod seçeneğine geçerken gelen indirmeyi de yapmıyor hata veriyor. Terminali de indiremiyorum, ne yapmam Lazım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.