Photoshop Lightroom 4 Ve Photoshop Lightroom Ne İşe Yarar

Bu yazımızda sizlere, Photoshop Lightroom 4 hakkında bilgi vereceğiz… Peki Photoshop Lightroom ne işe yarar? Photoshop Lightroom 4 kullanımını kimler gerçekleştirir? Photoshop Lightroom 4’ün, diğer Photoshop Lightroom’lardan farkı nedir? İşte fotoğrafçılar, ve fotoğraf tutkunları ile, fotoğraf; ve resim konusunda çok fazla başarılı olmamalarına karşın fotoğraf ve resimlerle ilgilenmek durumunda olanların imdadına koşan Photoshop Lightroom; ve Photoshop Lightroom 4 hakkında merak ettiğiniz her şey:

Photoshop Lightroom 4 hakkında bilgi verirken, ilk olarak şu soruyu soralım: Photoshop Lightroom ne işe yarar? Photoshop Lightroom 4 ile, ister amatör, ister profesyonel olun, fotoğraflarınızı çok hızlı aktarır, isterseniz geliştirir, yönetir, ve sonrasında da kullanıma sunarsınız… Photoshop Lightroom ne işe yarar diyenlere verilebilecek ilk ve belki de en net yanıt budur. Photoshop Lightroom 4’ün, tüm fotoğrafçıların hayatını kolaylaştırdığını söyleyebiliriz. ne işe yarar diyenlere şunu da belirtmeliyiz ki: kendi fotoğraf albümünüzü Photoshop Lightroom 4 ile oluşturabilmeniz mümkündür. Photoshop Lightroom 4 bunun için işlem vurgulama, ve üst gölgeleme özelliklerini içerisinde barındırmaktadır.
Photoshop Lightroom 4 hakkında bilgi verirken şu detayları da unutmamalıyız ki, kameralardaki dinamik kapasite, Photoshop Lightroom 4 ile en üst düzeye çıkmaktadır. Bununla birlikte, aydınlatma, ve gölge detaylarını düzenlemek de Photoshop Lightroom 4’ün ilgi alanına giren yeni geliştirilmiş uygulamalar arasında yer almaktadır. Photoshop Lightroom 4 özellikleri arasında ayrıca, pozlandırma, kontrast, ve oto ayarlama sistemlerinden de söz etmek gerekmektedir. Photoshop Lightroom 4 özelliklerinden söz etmeye devam ederken, Photoshop Lightroom 4 ile gürültünün azaltılabileceğini, hare, ve beyazlık dengesini sağladığını da belirtmemiz gerekmektedir.
Photoshop Lightroom ne işe yarar sorusunun yanıtları arasında, hazırlanabilecek bir foto kitaptan da söz etmek gerekiyor. Photoshop Lightroom 4 bunu sağlayabilmek için metin kontrolleri yapıyor, kolay kullanılabilir şablonlar oluşturabiliyor. Photoshop Lightroom 4 özelliklerinden bir tanesinin de, kitap eklentisi olduğunu unutmamak gerekiyor. Siz yeni bir foto kitap oluşturmak istediğinizde, Photoshop Lightroom 4 size bir link yardımı ile destek oluyor.
Photoshop Lightroom 4 yeniliklerinden bir diğeri ise sezgisel harita modülü. Bu özelliği ile Photoshop Lightroom 4, bir konumdaki işlenmiş olan fotoğrafların gösterilmesini kolay hale getiriyor. Photoshop Lightroom 4 konum etiketleme işlemi de yaparken, tersine coğrafi etiketleme de yapabiliyor, ve bu sayede, Photoshop Lightroom 4 kullanan kişinin, sık olarak bulunduğu konumlara, gereken resimlerin atanmasını sağlayabiliyor.
Photoshop Lightroom 4 özellikleri hakkında sayılan, ve aayılamayan pek çok avantaja sahip olmak için yapmanız gereken tek şey Photoshop Lightroom 4 edinmek, ve fotoğrafçılığın keyfini doyasıya çıkartmaktan başka bir şey değil…

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.