Program Hızını Arttırmanın Yolları Ve Görev Yöneticisi

Yeni nesil bilgisayarlar, her geçen gün, daha yüksek kapasite ile bilgisayar kullanıcılarının hizmetine sunuluyor. Bu durum ise, bilgisayar kullanıcılarının, her geçen gün, bilgisayar kullanımında aynı anda daha fazla program çalıştırmasını olanaklı hale getiriyor. Hem müzik dinliyoruz, hem internette sörf yapıyor; hem msn’de arkadaşlarımızla sohbet ediyoruz; sadece bunlarla da kalsak neyse… Bilgisayar programı kullanımı, bilgisayar kullanıcılarına sunulan yüksek bilgisayar performansları sayesinde her geçen gün daha fazla hız kazanıyor… Ama:

Bilgisayar programı çalıştırırken, program hızı genel olarak, tüm bilgisayar programı kullanımlarında eşit olmasına rağmen, yine de, siz, program hızını arttırmanın yollarını arıyor olabilirsiniz. Bu yazımızda size, program hızını arttırmanın yollarından bir tanesini anlatacağız; ve bu şekilde, istediğiniz bilgisayar programını, diğer bilgisayar programlarından daha hızlı çalışır hale getirebileceksiniz.
Program hızını arttırmak için öncelikle bilgisayarınızın görev yöneticisine gireceksiniz. Görev yöneticisine giriş için CTRL + ALT+ DELETE tuşlarına, sırası ile; birlikte basmanız gerekiyor… Görev yöneticisini açtığınızda, karşınıza çıkacak olan listede, bilgisayarınızda o anda çalışan tüm programların ismini göreceksiniz. Bilgisayar programları arasından, daha hızlı çalıştırmak istediğiniz bilgisayar programlarının üzerlerine sağ tuş ile tıklayarak; bu bilgisayar programlarının öncelik sırasını değiştirmeniz gerekmektedir.
Görev yöneticisinde, bilgisayar programına öncelik vermeniz durumunda, RAM, önceliği olan programlar üzerinde öncelikli olarak kullanılacak; ve bu sayede o programlar daha hızlı çalışacaktır. Programı kapattığınızda ise görev yöneticisinde verdiğiniz öncelik sırası değişecek; ve eski haline geri dönecektir. Bu nedenle, program hızını arttırmanın yolları arasında yer alan bu görev yöneticisi uygulamasının kalıcı bir uygulama olmadığını bilmeniz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.