Safari Kilitlendi

Safari kilitlendiBugünlerde Apple kullanıcılarından en sık almış olduğumuz şikayet: Safari kilitlendi yönünde oluyor… Apple’nin kendi tarayıcısı olan Safari, iPhone, iPad, ve Mac’ın kilitlenmesine neden olabiliyor. Kullanıcılar, iPhone Safari kilitlendi, iPad Safari kilitlendi, Mac Safari kilitlendi… gibi yakınmalarla neler yapabileceğini araştırıyor. Bu yazımızda sizlere, hem masaüstü, hem de mobil cihazlarda gündeme gelen Safari kilitlendi şikayetinin nedenini, ve buna yönelik neler yapılabileceğini anlatacağız.

iPhone Safari Kilitlendi
iPad Safari Kilitlendi
Mac Safari Kilitlendi
Safari Kilitlendi

Safari kilitlenmesinin nedeni, tarayıcının arama önerileri işlevinde meydana gelen bir sorun. Bu sorun nedeni ile, Safari’nin adres çubuğuna adres yazacağınız sırada, kilitlenme problemi ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz.

Siz adres çubuğuna, girmek istediğiniz Web sitenin adresini yazarken, Safari, Apple sunucularına bağlanıyor. Amaç, size, siz daha adresinizi yazmayı tamamlamadan, açmak istediğiniz web sitesi adresi alternatiflerini sunmak. Hedef, aslında işinizi kolaylaştırmak; ve daha hızlı istediğiniz adrese gitmenizi sağlamak. Ama, işler son günlerde Safari’de böyle yürümüyor. Safari tam bu sırada, önce kilitleniyor, sonra da kapanıyor.

Peki bu sorunu nasıl giderebilirsiniz? Yapmanız gereken işlem çok basit… iPad, ya da iPhone Ayarlar menüsüne girin. Safari Önerileri’ni devre dışı bırakın. Ya da Özel Gezinti Modu’nu aktif ederek, söz konusu Safari kilitlendi şikayetinden kurtulun.

Bu sorun daha çok iOS 9.2; ve üzeri sürümlerde gözlemleniyor…

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.