Secure Chat Nedir?

güvenli mesajlaşma programıBu yazımızda sizlere, güvenli mesajlaşma programı olarak kendisine önemli bir yer edineceği tahmin edilen Secure Chat hakkında bilgilerden söz edeceğiz. Şimdilik kendisinden sadece Android güvenli mesajlaşma alanında söz ettiren Secure Chat, yakın zamanda diğer platformlardaki yerini de alacaktır… Peki Secure Chat nedir? İşte güvenli mesajlaşma programı hakkında tüm detaylar:

G Data tarafından geliştirilen Secure Chat, şimdilik Android güvenli mesajlaşma amacı ile kullanılıyor, ve yazdığınız mesajlar, ettiğiniz sohbetler, gönderdiğiniz resim, ve videoların hiç kimse tarafından görülmemesi garanti ediliyor. Bu anlamda G Data’nın kendi binalarında yer alan; ve güvenliği fiziksel olarak sağlanan sunucular kullanılıyor, ve bunun yanında mesaj, sohbet, resim, ve videolar, çözülmesi imkansız denilebilecek şifreleme sistemleri ile korunuyor.

Güvenli mesajlaşma programı Secure Chat içerisinde aynı zamanda uygulama zamanlayıcısı da yer alıyor. Ve bu sayede, hem gönderen, hem de alıcının cihazlarındaki veriler, belirli zaman aralıkları ile silinebiliyor. Ama bu demek değil ki siz, istediğiniz konuşmaların yedeklerini cihazınızda saklayamayacaksınız… SD kart üzerinde görüşmelerinizi; ve diğer istediğiniz verileri yedekleyebilmeniz mümkün…

İki, ya da daha fazla kişi ile aynı anda mesajlaşmanızı olanaklı hale getiren güvenli mesajlaşma programı Secure Chat, aynı zamanda sohbet geçmişini parola ile, cihazınızda güvence altına alabilme garantisini de size veriyor…

Secure Chat bir WhatsApp kadar tutulur mu bilinmez; ancak zaten programın hedefinde Android güvenli mesajlaşma kapsamı yer alıyor; ve bu anlamda, özellikle iş ile ilgili yapılan görüşmeler, gizli kalması gereken mesajlaşmaların bu uygulama üzerinden yapılacağını tahmin ettiğimizi belirtmemiz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.