Ses Dosyası Nasıl Video Yapılır?

ses dosyasını video yapmaBu yazımızda sizlere, ses dosyasını video yapma bilgilerinden söz etmeye çalışacağız. Ses dosyası nasıl video yapılır sorusunun yanıtını, Windows Live Movie Maker kullanarak vermeye çalışacağız. Eğer bir şiir okuduysanız, ve bunu Youtube gibi video paylaşım sitelerinde paylaşmak istiyorsanız, ses dosyasını video yapma bilgilerine sahip olmanız gerekir. Peki ses dosyası nasıl video yapılır? İşte bunun Windows Live Movie Maker’daki cevabı…

Windows işletim sistemi yüklü olan bilgisayarlarda ücretsiz olarak kullanılabilen Windows Live Movie Maker’i açarak, ilk önce, video haline getirmek istediğiniz ses dosyasında gösterilecek olan görüntü, ya da resmi seçmelisiniz. Bunun için üst çubuktan, Video Ve Fotoğraf Ekle kısmına tıklamanız; sonrasında da kullanacağınız resim, ya da görüntüyü bilgisayarınızdan seçmeniz gerekmektedir. Ardından Müzik Ekle’ye tıklamalı; ve söz konusu ses dosyasını seçmelisiniz.

Ardından, seçtiğiniz görüntünün, ses dosyası ile eşit sürede gösterilmesini sağlamak adına bir süre ayarlaması yapmanız gerekecektir. Bunun için, Zaman Çizelgesi’nde yer alan yeşil ses çubuğuna çift tıklamalısınız. Burada, Bitiş Noktası’ndaki yazılı sayıyın kopyalamanız önerilmektedir. Ardından, yine Zaman çizelgesinde yer alan Görüntü Küçük Resmi’ne çift tıklamanız gerekmektedir. Biraz önce kopyaladığınız süreyi şimdi buraya girmelisiniz.

Son yapmanız gereken ise, hazırladığınız video dosyasını kaydetmek. Bunun için, Bu Proje İçin Önerilen’i seçin. Ardından hazırladığınız videoya bir isim verip, sonrasında da kaydedin… Artık videonuzu Youtube üzerinden paylaşabilirsiniz…

Benim de sizler için hazırlamış olduğum örnek video dosyasını buradan görebilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.