Skype For Web Ne İşe Yarayacak?

Skype for Web nedirAnlık mesajlaşma, sesli, ve görüntülü konuşmaya izin veren programların sayısı her geçen gün artarken, tüm bu programların en eskileri arasında yer alan Skype de,, rakiplerinin arasında kaybolmamak için kendini geliştirmeye devam ediyor… Skype’nin yeni projesi: Skype for Web… Yazımızın ilerleyen bölümlerinde Skype for Web hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz…

Skype For Web Nedir?

Gerek telefon, gerek tablet, gerekse de bilgisayarlarımızdan Skype uygulamasını kullanabilmek için, Skype’nin geliştirmiş olduğu programı, hem de onun en son sürümünü yüklememiz gerekiyor. Aksi halde, Skype bağlantı kurulamıyor şeklinde hatalar alıyoruz. Ama Skype for Web sayesinde, İnternet Explorer, Firefox, Google Chrome; ve Safari gibi tarayıcılarımıza küçük bir eklenti yükleyerek, Skype kullanımını programsız bir şekilde gerçekleştirebileceğiz.

Skype For Web Ne Zaman Gelecek?

Skype for Web’in, en çok bir kaç hafta içerisinde, Beta olarak yayınlanması, ve kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor. Şu anda ortalamada 300.000.000 kullanıcısı bulunan Skype, benzer uygulamalar ile rekabetinde, kullanılabilirliğini arttırarak, daha fazla kişiye ulaşmayı hedefleyecek.

Skype For Web Nasıl Kullanılacak?

Beta sürümünde, tarayıcılara yüklenecek küçük bir eklenti ile kullanımı gerçekleşecek olan Skype for Web’in, daha sonraki aşamalarda, WebRTC ile bütünleşecek; ve bu sayede, tarayıcılar arasında, sesli, görüntülü; ya da yazılı sohbeti, eklentisiz şekilde olanaklı hale getirmeyi sağlayacak. Bunlarla da kalmayarak, dosya paylaşımını da olanaklı hale getirecek…

Bizler de bu anlamda sabırsızlıkla, Skype for Web Beta’nın yayınlanmasını bekliyoruz…

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.