Snapchat Nasıl Kullanılır?

SnapChat nasıl kullanılırBu yazımızda yaygın olarak kullanılan Snapchat ile ilgili paylaşımda bulunacağız. Yazımızın devamında Snapchat nedir, Snapchat nasıl kullanılır sorularının cevaplarını bulabileceksiniz. Öncelikle Snapchat nedir kısaca ondan bahsedelim. Snapchat, kullanıcılara fotoğraf ve video çekerek, üzerine not ekleme ve belirli bir süre sosyal ortamda paylaşmaya yarayan bir tür sosyal paylaşım alanıdır.

Snapchat kullanımı açısından oldukça cazip imkanlar sunmaktadır. En önemli özelliği gönderilen iletinin alıcı tarafından bir defaya mahsus ve belirlenen süre boyunca görünmesidir. Bu süre dolduktan sonra ileti silinir ve bir daha geri gelmeyecek şekilde kaybolur. İletinin ne kadar sürece görüneceğini gönderici belirler ve 1 ila 10 saniye arasında değişir. Gelelim Snapchat nasıl kullanılır sorusuna. Uygulamayı kullanabilmek için Android veya IOS tabanlı bir cihazınızın olması gerekmektedir. Uygulamayı indirdikten sonra açarak yeni bir üyelik almak için rutin aşamalardan geçeceksiniz. Daha sonra kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptığınızda cihazınızın kamerası otomatik olarak açılacaktır. Kameranın açılması ile birlikte program artık kullanıma hazır haldedir.

Snapchat kullanımı tıpkı diğer mesajlaşma uygulamaları gibidir. Arkadaş listesi, eklediğiniz veya size ekleme isteği yollayıp da kabul ettiğiniz kişilerden oluşur. Bu kişileri silmediğiniz veya engellemediğiniz süre boyunca onlara sesli, görüntülü mesajlar ya da fotoğraf ve metinler gönderebilirsiniz. İçerik göndermek için kameraya ihtiyacınız olduğunda ister ön ister arka kamerayı kullanabilirsiniz. Fotoğrafın üzerine metin ekleyebilirsiniz. İletiyi göndermeden evvel sol üst köşeden ne kadar görüneceğini, sağ alt köşeden de kimlere gönderileceğini belirleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.