Spartan Browser Özellikleri

Spartan tarayıcıİşletim sistemi dünyasında açık ara lider konumundaki Microsoft, son olarak çıkardığı Windows 10 işletim Sistemi ile birlikte birçok yenilikleri de tanıma fırsatımız oldu. Geçtiğimiz sene Eylül ayında duyulmaya başlayan ve Temmuz 2015 ile birlikte artık kullanmaya başladığımız Windows 10, yeni bir tarayıcı ile birlikte geldi. Microsoft’un bilinen tarayıcısı İnternet Explorer ile birlikte yeni olarak Spartan tarayıcı geliyor. Bu yeni tarayıcı Windows 10’da varsayılan tarayıcı konumunda bulunuyor. Yani Explorer 12 yerine varsayılan olarak Spartan ayarlanmış. Zaten uzun bir süredir, kullanıcılar İnternet Explorer’ı çok yavaş olduğu için kullanmamaya başlamıştı. Bu durumda İE’nin ömrünü tamamladığı ve bu nedenle yeni bir tarayıcıya ihtiyaç duyulduğu ortaya çıkmıştı. Bu duruma daha fazla seyirci kalamayan Microsoft, yeni işletim sistemi ile birlikte yeni tarayıcısını da tanıtmış oldu. İşte Spartan Browser özellikleri:

– Dokunmatik kalemler ile ekran üzerinde notlar alabilme,
– Alınan notların istenilen kişilerle web sayfası üzerinden paylaşılabilme,
– Farklı sekmeler oluşturarak gruplayabilme (iş, kişisel, eğlence vs…),
– Kişisel asistan Cortana ile tam uyumlu çalışma.

Yukarıda bahsedilen özellikler Windows 10 ile birlikte gelen Spartan tarayıcı için tercih sebebi olarak görünmektedir. Microsoft’un en büyük kozlarından birisi de beklentilere göre Spartan browser olacak. Bu tarayıcı internet explorer için söylenen tüm olumsuz görüşleri ortadan kaldırmak ve daha az kaynak kullanmak amacıyla tasarlanmış. Böylece sistem kaynaklarını daha az kullanarak daha işlevsel bir karaktere büründürülmüş.

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.