4

Tango Nedir? Tango Nasıl Kullanılır?

Tango nedirBu yazımızda sizlere Tango hakkında bilgilerden söz ederek, Tango nedir; ve Tango nasıl kullanılır şeklindeki soruların yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de Tango hakkında bilgi sahibi olmak, Tango nedir, Tango nasıl kullanılır gibi soruların yanıtlarını öğrenmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…Radyo Dinle

Tango nedir? Tango’yu, kısaca Skype’ye benzetebiliriz. Sevdiklerimizle, anlık mesajlaşma, görüntülü konuşma olanağını bizlere sunan Tango, Akıllı telefonlarımızda, ve tabletlerimizde kullanacağımız, internet üzerinden görüşmeleri gerçekleştiren, ücretsiz bir programdır. Telefonunuzun görüntülü konuşma için bir adet ön kamerası varsa, ve, sizin, tarifenizde, arayacağınız kişiye yönelik bir dakika miktarınız bulunmuyorsa, Tango çok işinize yarayacaktır. Eğer bir de görüşmek istediğiniz kişi yurtdışında ise, Tango’nun size ilaç gibi gelebileceğini söyleyebiliriz.
Bazı telefonların ön kamerası bulunması ile birlikte, Video Arama yapabilme özelliği bulunmamaktadır. Bu sorun en çok Windows Phone işletim sistemini kullanan Nokia Lumia cihazlarda dile getirilmektedir. İşte bu gibi durumlarda da Tango işe yarar hale gelir. Çünkü video aramalarınızı Tango üzerinden ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz.
Tango kullanımını gerçekleştirmek için ilk olarak yapmanız gereken şey, işletim sisteminizin size sunduğu uygulama markete girerek Tango indirmek, ki Tango indirmek ücretsizdir. Sonrasında telefon numaranızı yazıp profilinizi de düzenleyerek Tango kullanımını gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.
Tango nasıl kullanılır? Programı yüklemenizin sonrasında, Sohbet sekmesine tıklayarak, Tango’nun yüklü olduğu, ve sizin rehberinizde bulunan kişileri otomatik olarak görebilirsiniz. Rehberinizde bulunan, ancak Tango kullanmayan kişilere, Tango kullanımı gerçekleştirebilmeleri için davet gönderebilirsiniz. Tango kullanımı gerçekleştiren bir arkadaşınıza ise üç farklı yöntemle ulaşabilirsiniz. Bunların hepsini yapmak için tek yapmanız gereken, kişinin isminin üstüne tıklamak, ve profil sayfasının açılmasını sağlamaktır. Sonrasında, sesli; ya da görüntülü aramayı tercih edebilir, veya chat ile anlık mesajlaşma gerçekleştirebilirsiniz.
Aynı zamanda, Arkadaş Bul butonuna tıklayarak, Tango kullanan, tanımadığınız, yakın çevrenizde bulunan kişilerle de arkadaşlık kurabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

4 Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.