Truecaller Nasıl Kullanılır?

Truecaller nedirGün geçmiyor ki telefonumuza spam mesaj; ya da aramalar gelmesin… Şarjımız az iken, önemli bir toplantıdayken, tam da dikkatimizi önemli bir işe vermişken gelen bu spam mesaj, ve aramalar canımızı oldukça sıkıyor… Ancak, istenmeyen numaralardan gelen mesaj, ve aramalar, ne bizim, ne de telefonumuzun kaderi değil… Truecaller sayesinde artık bu sorundan kurtulabilirsiniz. Peki Truecaller nedir, Truecaller nasıl kullanılır? İşte konu hakkında bilmeniz gerekenler:

Truecaller Nedir?

Truecaller, istenmeyen numaraları veritabanında biriktiren; ve kendisini kullanan kişilerin, bu aramaları istedikleri şekilde yönlendirmelerini olanaklı hale getiren bir uygulama olarak tanımlanmaktadır. Gelen arama, ya da mesajın istenmeyen numaralardan olduğunu kullanıcısına belirten Truecaller, kullanıcının bu durumu ne şekilde isterse o şekilde yönetmesini sağladığı gibi, yine kullanıcısının davranışlarına göre, veritabanına yeni istenmeyen numaralar da ekleyebilmektedir.

Truecaller Nasıl Kullanılır?

• İlk olarak akıllı telefonunuza, kullanmakta olduğunuz işletim sistemine uyumlu olan Truecaller’i yükleyin.
• Yüklemiş olduğunuz uygulamayı açın; ve sonrasında, istemiş olduğu, rehberinize erişime onay verin.
• Uygulamada yer alan “istenmeyen” butonuna dokunarak, ülkemizdeki istenmeyen numaraların listesine ulaşabilir, “Bir Numara Ekle” butonuna tıklayarak siz de numara, isim yazmak koşulu ile Truecaller’e istenmeyen numaralar ekleyebilirsiniz.
• “İstenmeyen” kısmında yer alan, “En Çok Engellenen” butonuna dokunup, “Şimdi Güncelle” yaptığınızda, en güncel istenmeyen numaralardan gelen spam mesaj, ve çağrılardan kurtulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.