Tunein Radio Nasıl Kullanılır?

tunein Radio nasil kullanilirRadyo dinlemek, aslında toplumumuz için çok eski ve kalıplaşmış bir alışkanlık. Büyüklerimiz, televizyonun olmadığı zamanlarda, gaz lambası eşliğinde dinledikleri arkası yarın’ların keyfine nasıl varamadıklarını bizlere hala anlatmıyorlar mı? Ancak radyo dinleme kültürümüz biraz değişti ve radyolarımız da bu doğrultuda gelişti… Günümüzde internet radyoları çok gündemde. Ve internet radyoları üzerinden online istek yapmak da dinleyicilere keyif veriyor. Ama bu da şöyle bir değişimle sürüyor: Artık insanlar mobil internet kullanıcısı… Herkesin elinde bir telefon, bir tablet… Ve ne yazık ki her internet radyosunu telefon ya da tablet üzerinden çalıştırabilmemize olanak yok. Kimilerinin player, kimilerinin de ShoutCast paneli telefondan radyo dinlemek için uygun değil. İşte tam da bu noktada imdadımıza Tunein Radio yetişiyor. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere, Tunein Radio nasıl kullanılır sorusunun yanıtlarını aktaracağız…

Tunein Radio Nasıl Kullanılır?

Tunein Radio’ya üye olarak ya da üye olmadan kullanım olanaklarından yararlanabilirsiniz. Tunein Radio ile telefondan radyo dinlemek ya da tabletten radyo dinlemek için yapmanız gerekenleri sizlere adım adım şu şekilde açıklayabiliriz:

■ Mac, Android, Windows ya da iOS telefon ya da tabletinize Tunein Radio uygulamasını indirin. Bunun için PlayStore, AppStore ya da cihazınızda çalışan uygulama mağazasından yararlanmanız gerekecektir.

İnternetten Radyo Dinlemek İçin Öneriler

■ İndirmiş olduğunuz Tunein Radio uygulamasını açın. Sonrasında karşınıza Gözat kısmı çıkacaktır. İsterseniz buradan, kendi tarzınıza uygun listeyi seçin ve içerisindeki radyoları gözden geçirip, birini tercih edin. Ya da bir sonraki, daha kolay olan adımı uygulayın…

■ Tunein Radio içerisinde, üst kısımda yer alan arama butonuna dokunun. Telefon ya da tabletinizin açılan klavyesinden arama olarak.

■ Gelen ekranda Play butonuna tıklamak sureti ile telefondan radyo dinlemek ya da tabletten dinlemek artık sizin için kolay olacaktır. Burada yer alan “+” simgesine tıklayarak da, dinlemiş ve beğenmiş olduğunuz radyoyu Tunein Radyo takip listesine ekleyebilir, bir dahaki sefere daha kolay dinleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.