WhatsApp Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

WhatsApp bilgisayara iner miAnlık mesajlaşmalar için geçmişte SMS kullanımı söz konusu idi, sonrasında Facebook Messenger yaygın olarak kullanılmaya başlandı, ve hala da kullanılıyor. Ancak günümüzde Facebook Messenger’den daha yaygın şekilde kullanılan WhatsApp… Ancak WhatsApp, akıllı telefonlar için hazırlanmış bir uygulama… Facebook Messenger gibi hem bilgisayarda, hem de akıllı telefonlarda kullanımı söz konusu değil… Bu nedenle pek çok okurumuz bize, WhatsApp bilgisayara iner mi şeklinde sorular yöneltmekte. Hatta bunun için bazı kurnaz kişiler, WhatsApp adı altında zararlı yazılımlar içeren programları internet üzerinden dağıtıyor; ve kullanıcıları tuzağa düşürmek istiyorlar; bu noktada gözünüzün açık olması gerek. Çünkü WhatsApp bilgisayara iner mi? İnmez… ÇünküWhatsApp bilgisayara nasıl bağlanır, ya da WhatsApp bilgisayara nasıl yüklenir sorusunun daha kolay yanıtları var. Bu yazımızda sizlere, bu soruların yanıtları için WhatsApp Web‘i anlatacağız…

WhatsApp Bilgisayara Nasıl Bağlanır?
WhatsApp Bilgisayara Nasıl Yüklenir?

İlk olarak, telefonunuzda yüklü olan WhatsApp’ı bilgisayarınıza bağlayabilmek için, telefonlarınızın, şu modellerde; ya da onlardan daha yeni olması gerekmektedir: BlackBerry, BlackBerry 10, Nokia 540 Evo, Nokia 560, iOS 8.1; ve üzeri, Windows Phone 8.0; ve üzeri, Android… Bu özellik, model; ya da işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzda, WhatsApp’ı en yeni sürümüne güncellemiş olmanızın yanında, bilgisayarınıza bağlamak için aktif olarak kullanımınız da gerekmektedir.

Bilgisayarınızın ise, WhatsApp Web’e bağlanabilmesi için, tarayıcı olarak Google Chrome, Firefox, Safari; ya da Opera’nın en güncel sürümünü kullanması gerekmektedir. Eğer bu da tamam ise, şimdi adres satırına https://web.whatsapp.com/ yazabilirsiniz. Sonrasında bu sayfaya ulaştığınızda, karşınıza bir QR kodu çıkacak. Akıllı telefonunuzda WhatsApp’ta iken Seçenek tuşuna basarak WhatsApp Web’i seçin; ve açılan kameraya, bilgisayar ekranında bulunan QR kodunu gösterin. Bu an itibari ile bilgisayarınız WhatsApp’a bağlanmış olacaktır. Gönderilen fotoğraf, ve videoları, yapılan görüşmeleri rahatlıkla görüntüleyebilir, Klavye ile yazma avantajından yararlanabilir, ve bilgisayarınızda bulunan dosyaların gönderimini daha kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bunlar için WhatsApp’ta yeni hesap açmanıza; ya da kayıt olmanıza gerek bulunmamaktadır. Yeter ki siz tuzağa düşmeyin. Bilgisayarınızda WhatsApp’ın ne kadar süre açık kalabileceğini belirleyebilir, telefonunuzdan, bilgisayar bağlantısını da, istemeniz halinde kesebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.