WhatsApp Kilitlendi Mi? Yoksa Çöktü Mü?

WhatSapp çöktüGünümüzde WhatsApp kullanmayan kişi sayısı oldukça azdır. Ve genellikle iOS, ve Android işletim sistemi yüklü olan cihazlarda WhatsApp kullanımı gerçekleştirilir. Eğer siz de bu işletim sistemine sahip olan telefon, ya da tabletinizde WhatsApp kullanımı gerçekleştiriyor, ve 2.11.432 isimli son sürümü kullanıyorsanız, WhatsApp kilitlendi, ya da WhatsApp çöktü şeklinde şikayetleriniz olabilir… Bu şikayetler sizin üzülmenize de neden olabilir… Çünkü, bir WhatsApp açığı bu görev için kullanılmakta…

WhatsApp Açığı Nasıl Kullanılıyor?

WhatsApp üzerinden gerçekleştirilen bir konuşmada, bir anda WhatsApp kilitlendi, ya da WhatsApp çöktü diyorsanız, konuştuğunuz kişi size, WhatsApp açığının bulunması nedeni ile programı kilitleyen 2000 karakterlik bir mesaj gönderimi gerçekleştirmiş olabilir. O anda karşınıza, Unfortunately, WhatsApp Has Stopped… şeklinde bir hata mesajı çıkar… Konuşma sonlanmış, WhatsApp kilitlenmiş, diğer bir ifade ile çökmüştür.

WhatsApp Kilitlendi Ne Yapabilirim? WhatsApp Çöktü Ne Yapabilirim?

O anda yapmanız gereken tek şey şudur: o mesajı size gönderen kişi ile yaptığınız tüm konuşmaları kalıcı olarak silmek… Aksi halde, o kişinin ismine her tıkladığınızda WhatsApp çöker; ve aynı kilit hatasını alırsınız. Kalıcı olarak silmiş olduğunuz konuşmaları geri alma olanağınız da bulunmamaktadır.

Bunu yapan kişi bilinçli olarak yapar. Eğer sizde kalmasını istemediği bir yazışmanız varsa, bunu silmeniz, WhatsApp’ınızı kilitlemesi için ona geçerli bir neden vermiş olabilir. Ancak, o 2000 karakterli mesajı bularak size gönderip, WhatsApp’ınızı kilitlemesi, yanlışlıkla olabilecek bir durum değildir…

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.